Змагання пройшли з 4 по 9 січня 2018 року в м. Аланта (Литва) за адресою: Ɍɟchnikumo 2, Naujasodzio km.Alantos sen.Moletu raj. Молодь 2002 року народження і молодше будуть визначали переможця та призерів серед команд (склад команди: 3 хлопця і 1 дівчина) і по дошках (окремо). Змагання – особисто-командні.

ABOUT

Змагання пройшли з 4 по 9 січня 2018 року в м. Аланта (Литва) за адресою: Ɍɟchnikumo 2, Naujasodzio km.Alantos sen.Moletu raj. Молодь  2002 року народження і молодше будуть визначали переможця та призерів серед команд (склад команди: 3 хлопця і 1 дівчина) і по дошках (окремо). Змагання – особисто-командні.

У Міжнародних змаганнях за кубок «Золота шашка» з шашок-100 прийняли участь 14 команд (56 спортсменів) (?? хлопців та ?? дівчат) з п'яти країн Європи: Білорусі (3 команди), Естонії (3), Латвії (3), Литви (4) та України (1). До Аланти приїхали учасники з міст: Вільнюса, Вінниці, Добелє, Івано-Франківська, Кам'янського, Лімбажі, Мінську, Риги, Талліну і Шяуляю.

REPORTS

3tur

Шашки-100. Кубок "Золота шашка". Аланта (Литва). 06.01.2017. День 3. Тур 3

UKRAINE – (Україна) – RCOP-1 (Мінськ, Білорусь) – 1:7

Батунін – Трубніков – 1:1
Дорошенка – Олексюк – 2:0
Леонтьєв – Чеснокова – 0:2
Лазовік – Попруга – 2:0

Нажаль, нашій команді не вдалося протистояти потужному супернику з Мінську. Лише Михайло Батунін з Вінниці зумів здобути для української дружини єдиний бал у протистоянні з Іваном Трубніковим. Поки невідомо, як проходила зустріч Івана Олексюка (Івано-Франківськ) з Степаном Дорошенка, але наш юний шашкіст поступився. Непогано протистояв чемпіонці світу і Європи Лев Леонтьєв (Вінниця), який мав нічию, але не зумів її втримати і поступився Марії Чесноковій. Надії ми покладали і на Віру Попругу (Кам'янське), але контроль часу в партії (70 хвилин з додаванням 15 секунд) був не на її користь. У нічийній позиції українка в цейтноті почала допускати грубі помилки, які в підсумку призвели до поразки чемпіонці світу і Європи Яні Лазовік.

Тим не менш дві перемоги на старті турніру не викреслюють нашу молоду українську дружину з числа претендентів на вдалий виступ. Віримо в нашу молодь і чекаємо від них не тільки вдалої гри, а й боротьби до кінця партії!

4tur

Шашки-100. Кубок "Золота шашка". Аланта (Литва). 06.01.2017. День 3. Тур 4

UKRAINE – (Україна) – RCOP-3 (Мінськ, Білорусь) – 3:5

Батунін, Леонтьєв, Попруга – 1:1
Олексюк – 0:2

Команда, яка була під силу українській дружині, стала для нас непереборною перешкодою. Лідери команди – Михайло Батунін (Вінниця) і Віра Попруга (Кам'янське) зіграли зовсім протилежні за змістом партії, але підсумок на їх дошках судді зафіксували однаковий – дві нічиї. Михайло мав не дуже переконливу позицію, міг і програти, тому його нічия стала для України справжнім подарунком. Непогані претензії на перемогу мав і Лев Леонтьєв (Вінниця), але не судилося – наш юний вундеркінд розійшовся мировою. Віра також мала всі фактори для перемоги, але не зуміла дотиснути суперника і втратила, як потім з'ясувалося, нічийне командне очко. Сильний суперник, який дістався нашому Івану Олексюку (Івано-Франківськ), не залишив Україні шансів на залікові бали і наша молодь поступилася із рахунком 3:5.

Таким чином після четвертого туру українська дружина після двох поспіль перемог і двох поспіль поразок опустилася на п’яту сходинку у турнірній таблиці.

Наступний суперник – команда SM TAURAS III (Вільнюс, Литва).

5tur

Шашки-100. Кубок "Золота шашка". Аланта (Литва). 07.01.2017. День 4. Тур 5

UKRAINE – (Україна) – SM TAURAS III (Вільнюс, Литва) – 7:1

Батунін, Олексюк, Попруга – 2:0
Леонтьєв – 1:1

Після двох невдалих матчів у третій день змагань наші спортсмени нарешті виграли. В суперники українській дружині дісталася третій склад основи литовської команди з Вільнюса – SM TAURAS III.

Ігри для Михайла Батуніна (Вінниця), Івана Олексюка (Івано-Франківськ) і Віри Попруги (Кам'янське) пройшли за явною їхньою перевагою над суперниками. Тому все закономірно – три перемоги. Внічию зіграв лише Лев Леонтьєв (Вінниця), який приніс Україні перемогу с рахунком 7:1.

У другій зустрічі четвертого ігрового дня Україна зустрінеться з дублем основи литовської команди з Вільнюса – SM TAURAS II.

6tur

Шашки-100. Кубок "Золота шашка". Аланта (Литва). 07.01.2017. День 4. Тур 6

UKRAINE – (Україна) – SM TAURAS II (Вільнюс, Литва) – 5:3

Батунін – Домаркас – 0:2
Гюдунас – Вінник – 1:1
Леонтьєв – Неіроніс – 2:0
Пукстайте – Попруга – 0:2

В 6-му турі Україна виборювала перемогу в протистоянні з дублем основи литовської команди з Вільнюса – SM TAURAS II. Відразу хотілося б зауважити, що в складі нашої дружини відбулася заміна – за дошку сів Владислав Вінник, який змінив Івана Олексюка.

Першими свої партії завершили лідери Михайло Батунін і Віра Попруга. Прикра помилка в середині партії, коли Мишко пропустив легкий «удар» «чотири віддати – три забрати в дамки» коштував збірній двох пунктів. Віра, навпаки, не підкачала. Спочатку вона виграла одну шашку, потім другу, провела комбінацію «одну віддати – дві забрати» і суперниця – здалася. Але все добре, коли добре скінчується. Два парубка – Владислав Вінник (нічия) і Лев Леонтьєв (перемога) ставлять переможну крапку у цьому протистоянні – 5:3.

Завтра пройде останній тур, в якому все і вирішиться.

relay

Шашки-100. Кубок «Золота шашка». День 4. Шашкова естафета

07.01.2017. Литва. Аланта.

Програму четвертого дня змагань завершувала шашкова естафета. В цій дисципліні дуже важливо мати рівний склад команди, тому що помилка одного гравця, а їх частіше припускаються менш досвідчені гравці, призводить до того, що виправити цю помилку вже не може навіть самий досвідчений представник команди. Тим цікавіше!

З першого туру в українців не заладилося. По словам нашої молоді перед початком учасники змагань були суворо попереджені про те, що не можна змінювати послідовність підходів гравців до ігрового стола. Суперник помилився, але судді на це не звернули уваги. Емоційна складова команди похитнулася і вже було дуже важно налаштуватися на наступні ігри.

Але наша дружина робила все, що могла. Боролася до кінця і зуміла все ж таки виграти дві зустрічі з семи. Ще в одному протистоянні вдалося зіграти внічию.

Підсумок – 5-ть залікових балів і купа емоцій. Сподіваємося, що ситуація, яка сьогодні спіткала українців дозволить їм бути дуже вмотивованими в останній зустрічі класичної програми, яка завершується завтра, 8 січня. Побажаємо молодим хлопцям і дівчині високо тримати голову і йти до своєї перемоги!

7tur

Шашки-100. Кубок "Золота шашка". Аланта (Литва). 08.01.2017. День 5. Тур 7

UKRAINE – (Україна) – RCOP II (Мінськ, Білорусь) – 1:7

Батунін Михайло – Шубаков Захар – 0:2
Казлова Паліна – Вінник Владислав – 2:0
Леонтьєв Лев – Нікалаєва Вікторія – 0:2
Нікіфарава Дар'я – Попруга Віра – 1:1

Сьогодні було зіграно останній тур у класичній програмі. Нажаль, гра для нашої юної дружини не склалась. Ми поступилися 1:7. Єдине очко виборола Віра Попруга (Кам’янське), і то у кепській позиції.

Як підсумок Україна набрала 8 командних очок і, поділивши місця з 3 по 6, розташувалася на 6-й сходинці турнірної таблиці. Як тут не згадати зустріч з 3-м складом мінської команди RCOP, коли українці могли зіграти краще. Але це спорт – треба працювати більше і результат обов’язково прийде, а з ним і вдача!

pidsumky

Шашки-100. Кубок "Золота шашка". Аланта (Литва). 04-09.01.2017

Україна набрала 8 командних очок і, поділивши місця з 3 по 6, розташувалася на 6-й сходинці турнірної таблиці. Як тут не згадати зустріч з 3-м складом мінської команди RCOP, коли українці могли зіграти краще. Але це спорт – треба працювати більше і результат обов’язково прийде, а з ним і вдача!

В загальному заліку після п’яти проведених заходів: блискавична гра (6-е місце), спортивна естафета (14-е місце), малі спортивні ігри з баскетболу (10-е місце), шашкова естафета (12-е місце), класична гра (6-е місце) Україна з 48-ми очками зайняла 11-е місце.

Єдину медаль для країни в особистому заліку на жіночій 4-й дошці вдалося вибороти Вірі Попрузі, майстру спорту з Кам’янського Дніпропетровської області.

Попруга Віра

Тем не менш, всім нашим юним спортсменам – Михайлу Батуніну (кмс, м. Вінниця), Івану Олексюку (1 розряд, с. Бабин, Косівський район, Івано-Франківська область), Віннику Владиславу (1 розряд, м. Івано-Франківськ), Леонтьєву Леву (1 розряд, м. Вінниця) і Попрузі Вірі (мс, м. Кам'янське, Дніпропетровська область), які були значно молодші можливого віку учасників змагань (2002 рік народження і молодші) і це дає їм можливість в подальшому вдало боротись на міжнародній арені, придбаний досвід, отриманий на цих змаганнях, допоможе краще виступити на Всеукраїнській арені.

Ще одним аргументом для здійснення подорожі на такі змагання – це гарні емоції під час класно організованих заходів, спілкування з друзями з різних країн світу і, ясна річ, завойовані у запеклій боротьбі медалі (над цим ще треба трохи попрацювати).

Окремо хотілося б сказати слова подяки нашим дорослим Костянтину Балтажи (м. Івано-Франківськ) і Ларисі Леонтьєвій (м. Вінниця), які не дивлячись ні на що, привезли українців на міжнародні змагання і кожен день вели нашу дружину, підтримували і налаштовували на зустрічі з кожним суперником. Окрема подяка Л.Леонтьєвій і В.Попрузі за мультімедійний супровід змагань для сайту draughts.com.ua.

Всіх зі святами!

СКЛАД

Склад збірної України

1. Попруга Віра (майстер спорту, м. Кам'янське, Дніпропетровська область)
2. Батунін Михайло (кандидат у майстри спорту, м. Вінниця)
3. Леонтьєв Лев (1 розряд, м. Вінниця)
4. Олексюк Іван (1 розряд, с. Бабин, Косівський район, Івано-Франківська область)
5. Вінник Владислав (1 розряд, м. Івано-Франківськ)

Керівник делегації:

Балтажи Костянтин (м. Івано-Франківськ)

ПІДСУМКИ

ХЛОПЦІ

КЛАСИЧНА ГРА (04-09.01.2018, __ учасників, контроль – __ хв. + __ хв.)

Хлопці (перша дошка), __ учасники

1. ??? – ?? очок з 18
2. ??? – ??
3. ??? – ??

Хлопці (друга дошка), __ учасники

1. ??? – ?? очок з 18
2. ??? – ??
3. ??? – ??

Хлопці (третя дошка), __ учасники

1. ??? – ?? очок з 18
2. ??? – ??
3. ??? – ??

ДІВЧАТА

КЛАСИЧНА ГРА (04-09.01.2018, __ учасників, контроль – __ хв. + __ хв.)

Дівчата (четверта дошка), __ учасниць

1. ??? – ?? очок з 14
2. ??? – ??
3. ??? – ??

КОМАНДИ

КЛАСИЧНА ГРА (04-09.01.2018, __ учасників, контроль – __ хв. + __ хв.)

Командний залік, 10 команд

1. ??? область – ?? очко (??+??+??)
2. ??? область – ?? (??+??+??)
3. ??? область – ?? (??+??+??)

ПPОГPАМА

Програма проведення змагань

4 січня 2018 року – день приїзду

 • 15:00 – остаточний час приїзду;
 • 17:00 – особисто-командний блиць-турнір;

5 січня 2018 року

 • відкриття;
 • 1-3 тури;
 • малі спортивні ігри;

6 січня 2018 року

 • 4-5 тури;
 • малі спортивні ігри;
 • конференція тренерів;

7 січня 2018 року

 • 6-7 тури;
 • шашкова естафета;
 • бал;

8 січня 2018 року

 • 8-9 тури;
 • нагородження;
 • церемонія закриття змагань;

9 січня 2017 року

 • від'їзд учасників.

ЖЕPЕБКУВАННЯ

TABLES

BLITZ

ШАШКИ-100. КУБОК «ЗОЛОТА ШАШКА»-2018. БЛИСКАВИЧНА ГРА
м. Аланта (Литва). 4 січня 2018 року
Молодь. Команди

МКомандаКраїнаМістоОчкиКоеф.Малі очки1234567
1 RCOP-2 Belarus Minsk 13 221.00 40 6b/6 2w/4 8b/5 7w/6 3w/5 5b/7 9b/7
2 RCOP-1 Belarus Minsk 12 197.00 43 14w/8 1b/4 4w/5 3b/4 6w/7 8b/7 7w/8
3 SM TAURAS I Lithuania Vilnius 11 217.00 40 5w/6 8w/6 7b/6 2w/4 1b/3 4b/7 10w/8
4 NOMME I Estonia Tallin 8 220.00 31 9b/6 6w/4 2b/3 10w/8 5b/4 3w/1 8w/5
5 RCOP-3 Belarus Minsk 8 203.00 29 3b/2 12w/7 10w/5 9b/4 4w/4 1w/1 13b/6
6 UKRAINE Ukraine Ukraine 8 192.00 32 1w/2 4b/4 14w/8 11b/6 2b/1 7w/4 12b/7
7 LIMBAŽI Latvia Limbaži 6 233.00 25 13w/5 10b/8 3w/2 1b/2 11w/4 6b/4 2b/0
8 SM TAURAS II Lithuania Vilnius 6 222.00 25 12w/6 3b/2 1w/3 13b/5 9w/5 2w/1 4b/3
9 DOBELE Latvia Dobele 6 183.00 27 4w/2 14b/8 11w/4 5w/4 8b/3 13b/5 1w/1
10 SM DUBYSA Lithuania Šiauliai 6 178.00 24 11w/6 7w/0 5b/3 4b/0 12w/7 14b/8 3b/0
11 SM TAURAS III Lithuania Vilnius 6 153.00 31 10b/2 13w/8 9b/4 6w/2 7b/4 12b/3 14w/8
12 RIGA Latvia Riga 4 168.00 18 8b/2 5b/1 13b/4 14w/4 10b/1 11w/5 6w/1
13 NOMME II Estonia Tallin 3 159.00 23 7b/3 11b/0 12w/4 8w/3 14b/8 9w/3 5w/2
14 NUPUKLUBI Estonia Tallin 1 198.00 4 2b/0 9w/0 6b/0 12b/4 13w/0 10w/0 11b/0

SportESTAFETA

ШАШКИ-100. КУБОК «ЗОЛОТА ШАШКА»-2018. ЕСТАФЕТА
м. Аланта (Литва). 4 січня 2018 року
Молодь. Команди

МКомандаКраїнаМістоРезультатЧас, сек.Очки
1 LIMBAŽI Latvia Limbaži 137 167 30
2 SM TAURAS I Lithuania Vilnius 138 184 46
3 DOBELE Latvia Dobele 145 189 44
4 SM, DUBYSA Lithuania Šiauliai 152 192 40
5 RCOP-1 Belarus Minsk 159 209 50
6 SM TAURAS III Lithuania Vilnius 165 205 40
7 NOMME II Estonia Tallin 168 214 46
8 NUPUKLUBI Estonia Tallin 178 232 54
9 SM TAURAS II Lithuania Vilnius 184 218 34
10 RCOP-2 Belarus Minsk 184 222 38
11 NOMME I Estonia Tallin 191 243 52
12 RCOP-3 Belarus Minsk 192 226 34
13 RIGA Latvia Riga 195 245 50
14 UKRAINE Ukraine Ukraine 216 254 38

BASKETBALL

БАСКЕТБОЛ. КУБОК «ЗОЛОТА ШАШКА»-2018. БАСКЕТБОЛ
м. Аланта (Дтва). 5 січня 2018 року
Молодь. Команди

DraughtsESTAFETA

ШАШКИ-100. КУБОК «ЗОЛОТА ШАШКА».-2018. ШАШКОВА ЕСТАФЕТА
м. Аланта (Литва). 7 січня 2018 року
Молодь. Команди

МКомандаКраїнаМістоОчкиКоеф.Малі очки1234567
1 SM TAURAS I Lithuania Vilnius 12 38.00 53.00 9w/2 13b/2 4b/1 3w/2 2w/1 8b/2 6w/2
2 RCOP-1 Belarus Minsk 11 41.00 55.00 14w/2 3w/1 6b/2 4w/2 1b/1 7b/2 5w/1
3 RCOP-2 Belarus Minsk 10 38.00 54.00 7w/2 2b/1 13w/2 1b/0 9b/2 4w/1 11w/2
4 SM TAURAS II Lithuania Vilnius 9 40.00 57.00 8w/2 10b/2 1w/1 2b/0 7w/1 3b/1 12w/2
5 SM TAURAS III Lithuania Vilnius 8 27.00 40.00 13w/0 14b/2 11w/1 6w/1 8b/1 12b/2 2b/1
6 RIGA Latvia Riga 7 36.00 53.00 11b/1 12w/1 2w/0 5b/1 10b/2 9w/2 1b/0
7 DOBELE Latvia Dobele 7 36.00 52.00 3b/0 11w/1 12b/2 10w/2 4b/1 2w/0 8w/1
8 SM DUBYSA Lithuania Šiauliai 6 36.00 52.00 4b/0 9w/1 10w/1 13b/2 5w/1 1w/0 7b/1
9 NOMME II Estonia Tallin 6 32.00 46.00 1b/0 8b/1 14w/2 11b/2 3w/0 6b/0 13w/1
10 LIMBAŽI Latvia Limbaži 6 29.00 40.00 12w/2 4w/0 8b/1 7b/0 6w/0 13b/1 14w/2
11 NOMME I Estonia Tallin 5 33.00 45.00 6w/1 7b/1 5b/1 9w/0 12b/0 14w/2 3b/0
12 UKRAINE Ukraine Ukraine 5 33.00 44.00 10b/0 6b/1 7w/0 14b/2 11w/2 5w/0 4b/0
13 RCOP-3 Belarus Minsk 4 36.00 50.00 5b/2 1w/0 3b/0 8w/0 14b/0 10w/1 9b/1
14 NUPUKLUBI Estonia Tallin 2 30.00 45.00 2b/0 5w/0 9b/0 12w/0 13w/2 11b/0 10b/0

TEAM

ШАШКИ-100. КУБОК «ЗОЛОТА ШАШКА»-2018. КЛАСИЧНА ГРА
м. Аланта (Литва). 4-8 січня 2018 року
Молодь. Команди

МКомандаКраїнаМістоОчкиКоеф.Малі очки1234567
1 RCOP-1 Belarus Minsk 13 215.00 41 5b/7 2w/5 6b/7 4w/4 3b/6 7w/7 10b/5
2 SM TAURAS I Lithuania Vilnius 12 195.00 41 14w/8 1b/3 7w/7 10b/6 4b/5 3w/5 5b/7
3 RCOP-3 Belarus Minsk 8 229.00 30 11w/7 5b/5 4w/4 6b/5 1w/2 2b/3 7b/4
4 RCOP-2 Belarus Minsk 8 222.00 34 13b/7 8w/6 3b/4 1b/4 2w/3 5w/3 6b/7
5 LIMBAŽI Latvia Limbaži 8 217.00 30 1w/1 3w/3 13b/7 9b/5 10w/8 4b/5 2w/1
6 UKRAINE Ukraine Ukraine 8 212.00 31 7w/6 10b/8 1w/1 3w/3 11b/7 8w/5 4w/1
7 NOMME I Estonia Tallinn 7 223.00 25 6b/2 9w/5 2b/1 8w/6 12b/6 1b/1 3w/4
8 SM TAURAS II Lithuania Vilnius 7 166.00 31 12w/8 4b/2 11w/4 7b/2 14w/6 6b/3 13w/6
9 RIGA Latvia Riga 7 155.00 29 10b/3 7b/3 14b/6 5w/3 13w/5 11w/5 12b/4
10 SM DUBYSA Lithuania Šiauliai 6 203.00 24 9w/5 6w/0 12b/8 2w/2 5b/0 14b/6 1w/3
11 SM TAURAS III Lithuania Vilnius 6 170.00 27 3b/1 13w/6 8b/4 12w/4 6w/1 9b/3 14w/8
12 NOMME II Estonia Tallinn 5 165.00 20 8b/0 14w/6 10w/0 11b/4 7w/2 13b/4 9w/4
13 DOBELE Latvia Dobelė 3 182.00 18 4w/1 11b/2 5w/1 14b/5 9b/3 12w/4 8b/2
14 NUPUKLUBI Estonia Tallinn 0 190.00 11 2b/0 12b/2 9w/2 13w/3 8b/2 10w/2 11b/0

TOTAL

ШАШКИ-100. КУБОК «ЗОЛОТА ШАШКА»-2018. ПІДСУМКИ
м. Аланта (Литва). 4-8 січня 2018 року
Молодь. Команди

МКомандаКраїнаМістоОчкиКласична граБлискавична граЕстафетаБаскетболШашкова естафета
1 SM TAURAS I Lithuania Vilnius 14 2 3 2 6 1
2 RCOP-1 Belarus Minsk 20 1 2 5 10 2
3 LIMBAŽI Latvia Limbaži 24 5 7 1 1 10
4 RCOP-2 Belarus Minsk 24 4 1 10 6 3
5 DOBELE Latvia Dobele 34 13 9 3 2 7
6 SM, DUBYSA Lithuania Šiauliai 36 10 10 4 4 8
7 SM TAURAS III Lithuania Vilnius 39 11 11 6 6 5
8 SM TAURAS II Lithuania Vilnius 39 8 8 9 10 4
9 NOMME I Estonia Tallin 43 7 4 11 10 11
10 RCOP-3 Belarus Minsk 43 3 5 12 10 13
11 UKRAINE Ukraine Ukraine 48 6 6 14 10 12
12 RIGA Latvia Riga 50 9 12 13 10 6
13 NOMME II Estonia Tallin 51 12 13 7 10 9
14 NUPUKLUBI Estonia Tallin 53 14 14 8 3 14

ВІДЕО