З 1 по 8 лютого 2018 ріку у Івано-Франківську проходив молодіжний чемпіонат України з міжнародних шашок. Спортсмени Дніпропетровської області, яку представили 14 кам'янчан, зуміли в особистих змаганнях трьох програм турніру – класичній, швидкій та блискавичній – завоювати 20 медалей (5 золотих, 7 срібних, 8 бронзових). Також молоді шашкісти нашого регіону тричі ставали найсильнішими в командному заліку.

Команда Дніпропетровської області

Чемпіонат країни з шашок-100 визначає не тільки найсильніших інтелектуалів в цьому виді спорту в країні, але і є відбірковим. Для кам’янських спортсменів дуже важливо було потрапити в трійку призерів своїх вікових категорій в класичній програмі, щоб в серпні і жовтні 2018 року представити наше місто, область і Україну на чемпіонатах Європи і світу відповідно. Потрібного результату вдалося досягти шістьом спортсменам: в категорії «молодь» – Ользі Губарєвій (кмс, ДДТУ) і Анастасії Лашковій (кмс, ДДТУ); «кадетам» – Олександру Шнейдеру (кмс, СЗШ №40) та Вірі Попрузі (мс, НВО-ліцей НІТ); «юним надіям» – Івану Сурову (1 розряд, гімназія №39) і Єві Бабій (1 розряд, СЗШ №40).

Справа наліво: Анастасія Лашкова, Ольга Губарєва, Ганна Дмитренко

Варто зазначити, що ця шістка привезла в Кам'янське 16 нагород різного ґатунку. Крім них по два рази на п'єдестал пошани піднімалися Ілля Балабан (1 розряд, СЗШ №40) та Данііл Агарков (кмс, НВО-ліцей НІТ). Всього ж в активі нашої молодіжної дружини – більше третини медалей, які можна було завоювати в особистих змаганнях (20-ть з 54-х), і три перших місця в командному заліку. Можна констатувати – представники кам'янської шашкової школи на «відмінно» впоралися з поставленим завданням! І якщо хтось із нашої молоді не зміг виступити краще, так це тільки через високу конкуренцію. У спорті багато хто хоче перемагати.

Чемпіон України Ілля Балабан

Двократний призер чемпіонату України Данііл Агарков

В особистому заліку майже абсолютного результату вдалося домогтися О.Губаревій, яка в трьох програмах чемпіонату зуміла завоювати два «золота» і «срібло». Стабільністю відзначилися О.Шнейдер і А.Лашкова (всіх трьох тренує І.Губарєв) – в них відповідно по три срібні та бронзові медалі.

Нагороджується Олександр Шнейдер

Нагороджується срібний призер Олександр Шнейдер

Кожен з трьох «юних надій» – І.Суров, І.Балабан і Є.Бабій, – яких тренує А.Губарєва, одягнув на свою шию по золотій і срібній нагороді. Єва Бабій відсвяткувала свій перший маленький ювілей – 5-е чемпіонське звання в кар'єрі.

5-ти разова чемпіонка Укрїини Єва Бабій

5-ти разова чемпіонка України Єва Бабій

Чемпіон України Іван Суров

В основному «бронзовою» вийшла медальна хода у лідерів тренера Д.Савінського. На рахунку В.Попруги і Д.Агаркова – по два третіх місця. Також єдиний майстер спорту від нашого регіону – Віра Попруга – завоювала свій черговий, 10-й, чемпіонський титул серед молоді, поклавши в скарбничку області п'яте «золото».

Віра Попруга з золотою 10-ю медаллю чемпіонату України

Віра Попруга з ювілейною 10-ю золотою медаллю чемпіонату України

Слід зазначити, що, крім медалей в особистому заліку, 13-ть вихованців чотирьох тренерів з Кам'янського – Ігоря та Альони Губарєвих, Дмитра Савінського і Олени Короткої – в кожній з трьох програм чемпіонату країни набирали найбільшу суму очок в командному заліку. В результаті, молодь Дніпропетровської області – Віктор Кушнір (1 розряд, ДДТУ), Антон Малий (1 розряд, ДКХЗ), Добриня Савінський (1 розряд, Ор Авнер), Софія Купатенко (1 розряд, НВО-ліцей НІТ), Артем Гончаренко (1 розряд, СЗШ №23) та вище названі медалісти – завоювала три перших місця в класичній, швидкій та блискавичній програмах, випередивши команди з восьми регіонів.

Антон Малий

Антон Малий

Віктор Кушнір

Савінський Добриня

Софія Купатенко

Артем Гончаренко

Сила кам'янської шашкової школи також підтвердилася і в неофіційному заліку серед 19-ти тренерів України, вихованці яких ставали призерами чемпіонату країни. І.Губарєв, А.Губарєва і Д.Савінський в цьому заліку зайняли відповідно 1-е, 5-е і 7-е місця. На відкритті чемпіонату Дмитру Савінському було вручено посвідчення судді 1-ї категорії та прийняті документи на присвоєння найвищого суддівського рангу – Національний арбітр.

І, наостанок, хотілося б сказати про самого юного представника команди Дніпропетровщини – Богдана Демидас (2 розряд, колегіум №16). Незважаючи на продемонстрований скромний результат, наш шашкіст не побоявся грізних суперників – приїхав і зіграв з ними. Участь в подібних змаганнях завжди дозволяє нарощувати свій потенціал. Будьте впевнені, що в наступних інтелектуальних баталіях його показники будуть куди краще, тому що тільки таким чином йдуть до чемпіонського титулу!

Медальний залік спортсменів області (всі – з Кам'янського)