У двох змаганнях серед дорослих і молоді, які проводилися з 20 по 24 червня у МДЮСШ №6 за адресою: вул. Театральна, 24, взяло участь 19 спортсменів (7 чоловіків, 1 жінка, 8 юнаків і 3 дівчини) з 5 регіонів України: Вінницької (міста Вінниця, Тиврів, Калинівка), Дніпропетровської (м. Кам’янське), Донецької, Житомирської, Харківської (м. Харків) областей.

В майстерському турнірі за круговою системою в одне коло змагалися 8 спортсменів. Основою турніру «Б» стала талановита молодь – вихованці Вінницької школи шашок, зокрема тренерів МДЮСШ №6 Миколи та Дмитра Мариненка.

В обох турнірах контроль часу на партію одному гравцеві – 80 хвилин з додаванням 1 хвилини за кожен хід.

Граючи з класичним контролем за системою Фішера, а саме 80 хвилин з додаванням 1 хвилини за кожен хід, і майстри, і молодь мали змогу в «бойових» умовах підготуватися до важливих міжнародних стартів.

Особливо відзначимо змістовну гру самого юного учасника – восьмирічного Івана Сурова з міста Кам’янське Дніпропетровської області (вихованець тренера Альони Губарєвої). Він впевнено боровся і набрав у підсумку 8 очок з 14 можливих, посівши шосте місце.

Підсумки змагань. Турнір «Б»

1. Опанасюк Олексій (1 розряд, Вінниця) – 11 очок з 14
2. Леонтьєв Лев (1 розряд, Вінниця, тренер – М.Леонов) – 10
3. Мельник Анастасія (1 розряд, Вінниця, тренер – Д.Мариненко) – 10

Підсумкова турнірна таблиця

Турнір майстрів цього року знову зібрав потужний склад. Крім вінничан майстрів спорту Василя Пікіняра, Миколи Степанюка та Миколи Леонова участь у змаганнях взяла титулована міжнародний гросмейстер, чемпіонка світу Юлія Макаренкова з Харкова, майстер спорту Юрій Марциновський з Житомирської області. Кандидати в майстри Дмитро Мударисов з Донецької області та вінничани Віталій Луценко з юним Михайлом Батуніним доповнили склад учасників Masters-2018.

Висока щільність результатів – одне зі свідчень рівного складу й напруженої боротьби. Ще одним доказом став результат останнього туру. Тоді рейтинг-фаворит і учасник багатьох етапів кубку Світу, переможець та призер континентальних та Світових чемпіонатів Василь Пікіняр, який пройшовши увесь турнір рівно і боровся за перше місце, несподівано зазнав поразки та відкотився аж на шосте місце. Натомість перемога в цьому матчі принесла «бронзу» іншому вінничанину, тренеру МДЮСШ №6 Миколі Леонову.

Кубок переможця «Vinnytsya Masters-2018» дістався досвідченому майстру Миколі Степанюку з Вінниці, який набрав 10 очок у семи турах і посів чисте перше місце. Другим фінішував гравець з Житомирської області Юрій Марциновський.

З результатом у 8 очок, пройшовши турнір без поразок, з абсолютно однаковими показниками призові 4-5 місця поділили харків’янка Юлія Макаренкова та вінничанин Віталій Луценко.

Підсумкове положення. Основний турнір

1. Степанюк Миколай (мс, Вінницька область) – 10 очок з 14
2. Марциновський Юрій (мс, Житомирська область) – 9
3. Леонов Микола (мс, Вінницька область) – 9

Підсумкова турнірна таблиця

Переможці отримали призи від федерації шашок Вінниччини, а також усі учасники змагань були відзначені цінними призами від партнерів організаторів – торгового дому «Укрсервіс».

Відео нагородження

Світлини організаторів