Нещодавно пройшов другий за рівнем в країні турнір з шашок-100 – Кубок України. В Івано-Франківськ приїхало 48 найсильніших спортсменів з 9 регіонів, щоб поборотися за медалі в особистому заліку і за Кубок – в командному. З 30 червня по 6 липня проводився турнір з класичним контролем часу. 7 і 8 липня гралася швидка та блискавична програми.

Честь Дніпропетровської області захищали четверо спортсменів, троє з яких дівчата-кам'янчанки! За перемогу в жіночому заліку боролися гросмейстер Олена Коротка, яка також є тренером ДЮСШ №2, і кандидат в майстри спорту Ольга Губарєва, яка в цьому році стала випускницею ДДТУ. Обох тренує заслужений тренер України Ігор Губарєв. Кістяк чоловічої збірної області формували майстри спорту Владислав Антонович (тренер – А.Панченко) з Дніпра і Віра Попруга (тренер – Д.Савінскій) з Кам'янського.

Владислав Антонович

Зі старту тон в жіночому турнірі з класичним контролем часу задала О.Губарєва. Спочатку вона була в лідируючій групі, а після 4-го туру, очоливши змагання, перемоги вже не віддала. Нагадаємо, що в цьому сезоні Ольга Губарєва дуже вдало виступає як на внутрішній, так і на міжнародній аренах. Змагаючись у турнірах з шашок-64, в 2018 році спортсменка вже встигла завоювати три медалі молодіжного чемпіонату Європи і дві медалі дорослого Кубка країни. І ось новий успіх – перемога в Кубку України з шашок-100!

Ольга Губарєва

Гостру і безкомпромісну боротьбу нав'язала суперницям і Олена Коротка. Три перемоги і три нічиї в семи турах принесли нашій спортсменці 9 очок. Такий же результат продемонстрували ще чотири шашкістки. Для розподілу місць на п'єдесталі довелося вдатися до підрахунку додаткових показників, які, на жаль, кращими виявилися у конкуренток. Найзнаменитіша спортсменка нашого регіону, чемпіонка Європи фінішувала четвертою.

Олена Коротка

Для збірної області партію першої скрипки в чоловічому турнірі несподівано зіграла юна Віра Попруга. 14-річна десятикласниця НВО-ліцею НІТ разом зі своїм тренером Дмитром Савінським вирішили підтримати команду регіону і виступити в більш сильних змаганнях (нагадаємо, в залік Кубка йшли три кращі результати – два чоловічих і один жіночий). Незважаючи на поразку на старті Вірі вдалося впоратися з хвилюванням і дуже вдало виступити. За підсумками 9-ти турів новоспечена триразова чемпіонка світу серед молоді зуміла увійти в когорту найсильніших шашкістів України. Разом з 6-ю іншими спортсменами вона набрала 12 очок, поділивши місця з 1-го по 7-ме. Як і у жінок для визначення кращих довелося вдатися до підрахунку додаткових показників. В результаті В.Попруга – 5-та!

Віра Попруга

На шість позицій нижче від неї розташувався колега по збірній – Владислав Антонович. Чемпіон України на «малій» дошці міг виступити краще, але не склалося.

Після підрахунку командного результату збірна Дніпропетровської області, в яку увійшли В.Попруга, В.Антонович і О.Губарєва, зуміла завоювати «бронзовий» Кубок!

7 і 8 липня програму особисто-командного Кубка України з міжнародних шашок продовжили змагання з швидкої та блискавичної ігор. Склад збірної області був незмінний за винятком Олени Короткої, яка боролася тільки у швидкій грі.

У швидкій програмі нашим спортсменам вдалося завоювати дві медалі в особистому заліку. Найгірші додаткові параметри завадили Олені Короткої завоювати «золото». Разом з конкуренткою із Запоріжжя представник Дніпропетровського регіону набрала 11 очок в семи турах і посіла друге місце.

Ольга Губарєва – четверта.

Посміхнулася удача Владиславу Антоновичу, який поділив місця з 2-го по 4-е. Його 13-ти очок вистачило, щоб розміститися на третій позиції.

Після вдалого виступу в класичній програмі трохи загубилася в солідній компанії українських шашкістів Віра Попруга. Прикра поразка в останньому турі відкатила її на 14-ю позицію.

В результаті вдалих виступів збірної Дніпропетровщини – до залікового складу якої потрапили В.Антонович, В.Попруга і О.Коротка – у швидкій програмі Кубка України в командному заліку вдалося посісти друге місце.

«Бліц» – це завжди непередбачуваний результат. У цьому виді програми, де дуже обмежений контроль часу на партію, часто сильний спортсмен може поступитися слабшому. Тому неспроста наші лідери Ольга Губарєва і Віра Попруга виступили трохи гірше, посівши відповідно 6-е (в жіночому турнірі) і 19-е (в чоловічому турнірі) місця. Лише Владислав Антонович, що розігрався під кінець турніру, зумів продемонструвати висококласну гру, розташувавшись на 4-й позиції. Такий результат в особистих змаганнях залишив збірну Дніпропетровщини поза призової трійки в командному заліку. Вище зазначена трійка шашкістів зайняла 4-е командне місце.

За підсумками трьох програм Кубка наші спортсмени виступили відмінно. В їх активі весь комплект нагород в особистому заліку, а також друге і третє в командному.