Після успішного виступу вихованців ДЮСШ №2 міста Кам'янського на чемпіонаті світу з шашок-64, ми вирішили взяти невеличке інтерв'ю у їх тренера Дмитра Савінського.

– Розкажіть, будь ласка, про Вашу нещодавню поїздку до Туреччини.

– Ми повернулися з чемпіонату світу з шашок в Туреччині. Дев'ять днів ми змагалися за нагороди. Було проведено 3 етапи змагань – з класичним контролем часу, швидкі шашки та бліц. У всіх трьох дисциплінах ми відзначилися медалями. Також в рамках цього чемпіонату в нас відбувся товариський матч зі збірною Китаю, в якому ми теж добилися успіху. Виграли з рахунком 17:7.

– Якщо підвести підсумок, то які перемоги Ви привезли додому?

– Ми виступили дуже добре. В особистому заліку привезли дев'ять медалей, з них шість золотих, дві срібні та одну бронзову. Якщо оцінити внесок кам'янчан, то збірна України взяла 18 медалей за все і дев'ять медалей з них взяли мої вихованці.

– Як Вашим вихованцям вдалося здобути перемогу?

– Тут немає ніякого дива. Це все результат тренувань. Ми тренуємося, може, більше, ніж інші і, мабуть, в цьому причина успіху. Можна виділити основні складові успіху... Перша – любов до шашок. Я, як тренер з 12-річним досвідом роботи, можу сказати, що це найголовніший секрет. У будь-якому виді спорту тренер повинен закохати учня в спорт. Всі мої учні люблять шашки. Другий компонент успіху – це відвідування тренувань і виконання домашніх завдань. Третій компонент успіху, який йде поруч з другим, – це, звичайно ж, компетентність тренера і його любов до шашок. У нас все це є. Я гарантую, що будь-яка дитина, яка прийде до мене в секцію, через два роки буде, мінімум, призером чемпіонату області. Через 4 роки занять – вона буде, мінімум, призером чемпіонату України. А через 8 років занять вона при належній старанності стане майстром спорту.

– Ви так впевнено говорите про себе. У чому полягає основа Вашої впевненості?

– Це просто: навіть при тому, що я є успішним тренером, одним з провідних тренерів країни, продовжую кожен день працювати над вдосконаленням своїх тренерських якостей. Крім того, я є тренером особистісного росту. Серед моїх учнів є і малюки, і дорослі, завдяки чому я навчився максимально індивідуально підходити до кожного учня. Тільки планомірна робота над поліпшенням себе гарантовано призводить нас до успіху. Малкольм Гладуелл в своїх роботах довів: будь-яка людина може стати майстром у своїй справі, якщо витратить на неї 10000 годин. Двом дисциплінам я присвятив понад 10000 годин. Перша дисципліна – це шашки, а друга – це тренерське майстерність. І тільки завдяки цьому мені вдається конкурувати з кращими тренерами України.

Данііл Агарков

Добриня Савінський

Віра Попруга

Софія Купатенко

Зоряна Савінський

Бесіду вів Д.Шеремет
Джерело: сайт газети "Событие"