Змагання відбувалися у Польщі з 30 вересня по 7 жовтня. В командному чемпіонаті світу взяли участь 14 юнацьких і 10 жіночих молодіжних збірних. Україну представили 6 гравців у віці від 13 до 19 років. Супроводжувала команду тренер Ольга Балтажи з Франківська.

Юнацький склад був сформований з трьох шашкістів – Дениса Меженіна (м. Запоріжжя), Ореста Слави (м. Косів, Івано-Франківська обл.) і Олександра Коваля (смт Ланчин, Івано-Франківська обл.). У попередньому півфінальному раунді наші хлопці виступили дуже гарно. Набравши 8 командних очок українці посіли 3-є місце у підгрупі B. Ця позиція дозволила потрапити у головний фінал – групу A.

Підсумкове положення. Юнаки. Півфінал. Підгрупа B

Підсумкова турнірна таблиця: DraughtsUA | Official | Stamp

А ось у фінальній частині Україна зіткнулася с серйозним супротивом суперників, що в підсумку принесло лише одне очко з латишами. Вище нас розташувалися команди, в яких ми відібрали очки у попередньому раунді – Китай і Казахстан. Україна ж посіла передостаннє сьоме місце, випередивши литовців за додатковими показниками.

Підсумкове положення. Юнаки. Фінал. Група A

Підсумкова турнірна таблиця: DraughtsUA | Official | Stamp

У особистому заліку Деніс Меженін посів третє місце, Орест Слава - п'яте, а Олександ Коваль - восьме.

Деніс Меженін

Підсумкове положення. Юнаки. Особистий залік

Підсумкова турнірна таблиця: DraughtsUA | Official


Кращими були результати у дівчат – Анастасії Глушко (м. Харків), Ксенії Яремчук (м. Херсон), Дарина Мосієнко (м. Полтава). В їхньому турнірі не було відбіркових до фіналу протистоянь. Як потім виявилося на фініші на вагу «золота» було кожне індивідуальне очко. З 9-ти зустрічей нашим красуням вдалося виграти в шістьох. Сенсаційна перемога над білорусами мала допомогти україночкам в боротьбі за третє місце, але нищівна поразка від китаянок звела всі наші зусилля нанівець. Набравши з азіатками однакову кількість очок – по 13, ми все ж таки поступилися за додатковими показниками. У підсумку Україна посіла четверте місце.

Підсумкове положення. Дівчата. Фінал

Підсумкова турнірна таблиця: DraughtsUA | Official | Stamp


Серед дівчат в особистому заліку кращого результату домоглися Ксенія Яремчук і Дарина Мосієнко. Наші україночки посіли відповідно друге і третє місця на своїх дошках. Анастасія Глушко - п'ята.

Ксенія Яремчук

Дарина Мосієнко

Підсумкове положення. Дівчата. Особистий залік

Підсумкова турнірна таблиця: DraughtsUA | Official


Відео нагородження


Світлини

View the embedded image gallery online at:
http://draughts.com.ua/764-20180930-d100-wcty#sigFreeId43fdcd0984

Світлини: Krystian Kłysewicz, Ольга Балтажи