7 травня в Кам'янське повернувся відомий міський шашкіст, майстер спорту України Кирило Іванов. З собою спортсмен з Гомеля (Білорусь) привіз дві міжнародні золоті медалі. Ми вирішили розпитати новоспеченого дворазового чемпіона Європи про те, як проходили змагання, про його захоплення і майбутні цілі.

7 травня в Кам'янське повернувся відомий міський шашкіст, майстер спорту України Кирило Іванов. З собою спортсмен з Гомеля (Білорусь) привіз дві міжнародні золоті медалі. Ми вирішили розпитати новоспеченого дворазового чемпіона Європи про те, як проходили змагання, про його захоплення і майбутні цілі.

Іванов Кирило

– Доброго дня, Кирило! Нещодавно Ви повернулися з чемпіонату Європи з шашок-64 з Білорусі. Розкажіть, що це був за турнір?

– Це був Чемпіонат Європи з шашок-64 для людей з обмеженими можливостями. Велике спасибі Європейській федерації шашок, яка запросила мене взяти участь в турнірі.

– Як Ви потрапили на ці змагання, адже будь-яка поїздка за кордон обходиться українським спортсменам у копієчку?

– Так і було... В пошуках грошей на мою поїздку брав участь волонтерський центр допомоги військовим і цивільним «Вільна доля». Дуже допоміг мер Кам'янського Андрій Білоусов. Він дав частину коштів на мою поїздку. Також мені потрібен був супроводжуючий, але коштів на його поїздку знайти не вдалося. Довелося їхати самому... Ризики себе виправдали!

– На цих змаганнях Ви зуміли двічі стати чемпіоном Європи, а в турнірах з класичним і швидким контролями часу вдалося не програти. Чи високий був рівень спортсменів, які приїхали в Гомель?

– Так, грати було складно. Разом з Заслуженим тренером України Ігорем Володимировичем Губарєвим ми серйозно готувалися до змагань на базі ЗОШ №40 міста Кам'янське. Також мені допомагала гросмейстер Людмила Єфимівна Сивук. Спасибі їм велике! Наша команда відповідально підійшла до підготовки до чемпіонату, і це дало свій результат.

– У «класиці» перші три місця в абсолютному заліку були за українськими шашкістами. Чи доводилося раніше зустрічатися з Олександром Охотським і Дмитром Мариненко, які в турнірній таблиці розмістилися поруч з Вами. Якщо так, то на чий бік в цих поєдинках схилялася перевага?

– З Олександром Охотським ніколи не грав, а з Дмитром Мариненко більше перемог у мене!

– Чемпіонат Європи, що завершився, був дебютним для людей з обмеженими можливостями. Чи плануєте взяти участь в наступному році?

– Час покаже. Зараз рано загадувати.

– Які плани на майбутнє? Чи збираєтеся брати участь в чемпіонаті світу серед людей з обмеженими можливостями, і де він буде проводитися?

– Чемпіонат світу з шашок-64 пройде з 24 серпня по 3 вересня 2017 року у Кранєво (Болгарія). Поїхати вдасться, якщо дозволить здоров'я та вдасться знайти фінансування. Знову ж таки сподіваюся на допомогу мера міста Андрія Білоусова. Для поїздки в Болгарію також необхідні виклик на змагання, віза і, звичайно ж, добре самопочуття. У будь-якому випадку поки Ігор Губарєв і Людмила Сивук мене тренують, можна спокійно займатися шашками.

– Підготовку плануєте вести там же, де готувалися до Чемпіонату Європи – на базі ЗОШ №40?

– Так, там.

– Якщо здоров'я дозволить, щоб підготуватися до серпня, чи плануєте брати участь у Всеукраїнських турнірах?

– Ні.

– Що скажете про свою хворобу, вона лікується? Чи не з'явилася ця хвороба через надмірну роботу на змаганнях і тренуваннях за шашковою дошкою?

– Скажу так, майстер спорту СРСР з греко-римської боротьби, заслужений тренер РРФСР Отарі Квантрішвілі хворів таким же захворюванням. Раніше я теж займався боротьбою – мій перший тренер Ю.Л.Єлісєєв був чемпіоном міста, призером чемпіонату області, володарем кубка Дніпра, – але це було ще в дитинстві.

– Крім боротьби і шашок цікавлять інші види спорту?

– Звичайно. Мені подобаються більярд, шахи, плавання, боулінг і футбол. Щодня проходжу по 7-10 кілометрів і віджимаюся не менш 100-200 разів.

– Тепер у Вашій спортивній колекції є міжнародні титули з шашок? Чого ж тепер хоче дворазовий чемпіон Європи?

– Є три бажання. Хотілося б, щоб у мене був власний ресторан або дискотека в Одесі, в Києві, в Москві. Також дуже хочеться зустріти хорошу сильну духом, розумну, заможну і надзвичайно красиву дівчину. І, звичайно ж, є бажання поїхати на чемпіонат світу з шашок в Болгарію!

Бесіду вів Віталій Попруга