З 24 по 26 травня 2019 року у соціально-культурному центрі «Єдності» міста Кам'янське проводилася класична програма чемпіонату Дніпропетровщини з шашок-100 серед чоловіків та жінок. Протягом трьох днів медалі виборювали 31 спортсмен з Дніпра, Кам'янського, Кривого Рогу, Апостоловського і Юріївського районів. У кам’янчан – 5 медалей з 6-ти.

Велика кількість гравців високого рівня, що виступали в обох турнірах, не дозволяла до останніх партій визначити переможців. Перед стартом фаворитами вважалися призер чемпіонату світу серед чоловіків Владислав Антонович (тр. А.Панченко) з Дніпра і чотириразова чемпіонка світу серед жінок Олена Коротка (тр. І.Губарєв) з Кам’янського. Перший з поставленим завданням впорався, ставши завдяки кращим додатковим показникам чемпіоном Дніпропетровської області. Друга ж фінішувала на третьому місці.

У чоловіків боротьба за подіум була дуже гострою. Лише в останньому 7-му турі стало відомим прізвище переможця. Протягом турніру його почергово очолювали троє майстрів спорту. Це кам’янчани Олександр Шнейдер (тр. І.Губарєв) – чемпіон Європи серед молоді і Данііл Агарков (тр. Д.Савінський) – молодіжний триразовий чемпіон світу, а також дніпрянин Микола Прокопенко. Лише в останньому турі до вершини турнірної таблиці добралися два справжніх гурмана шашкової справи – майстер спорту Кирило Іванов (тр. І.Губарєв) і гросмейстер Владислав Антонович. Долю золотої медалі визначила їх особиста зустріч, яку виграв дніпрянин, він і став чемпіоном області 2019 року. Кам’янчанин Іванов – другий. Для Агаркова такий самий додатковий критерій був вирішальним у боротьбі за «бронзу». Перемога в зустрічі з Прокопенко дозволила наймолодшому майстру спорту України неочікувано, але закономірно, стати третім.

Варто відзначити ще одну юну «зірочку» – призера чемпіонату світу серед молоді Андрія Блоху (тр. І.Губарєв). Завдяки вдалим іграм з гросмейстером, двома майстрами спорту і іншими досвідченими гравцями, 13-річний першорозрядник довго йшов у групі, що лідирувала! Перепоною на шляху до медалі, нажаль, стала єдина поразка на фініші.

026-d100-dpregion3

Був незручний юний опонент і для лідерів в турнірі серед жінок. Це першорозрядниця Софія Купатенко (тр. Д.Савінський). В іграх з суперницями, які у підсумку посіли 1-4 місця, вона зуміла набрати 4 очка з 8! Можна стверджувати, що саме матчі з 14-річною шашкісткою стали вирішальними у розподілі призових місць.

Вдала гра протягом всього турніру, яку демонструвала дворазова чемпіонка Європи серед молоді цього року, майстер спорту Ольга Губарєва (тр. І.Губарєв), у підсумку дозволила вибороти чемпіонський регіональний титул і випередити найближчого переслідувача на очко. Несподівана поразка гросмейстера Олени Короткої стала запорукою «срібного» успіху триразової чемпіонки світу серед молоді, майстра спорту Віри Попруги (тр. Д.Савінський). О.Коротка – третя.

026-d100-dpregion5

По завершенню змагань президент обласної шашкової федерації Євген Уріх вручив шести призерам чемпіонату області медалі і грамоти. Чекав медалістів і призовий фонд від директора СКЦ «Єдності» Ірини Кучер. На церемонії нагородження його спортсменам вручив керівник шашкового руху у клубі Дмитро Савінський. Не забули організатори і про інших гравців. Всі вони протягом чемпіонату були забезпечені водою та солодощами.

Брав участь в турнірі і ювіляр – кандидат у майстри спорту Микола Ляшко з Кам’янського. Перед останнім туром керівник місцевої федерації шашок Ігор Губарєв подарував 60-річному спортсмену, який велику частину свого життя присвятив шашкам, нещодавно випущену І.Губарєвим і Д.Савінським книгу «Практичний курс занять з шашкового спорту».

Окрім боротьби за нагороди і призи, шашкісти нашого регіону також сформували склад збірної області. До нього потрапили В.Антонович, К.Іванов і О.Губарєва. В кінці червня всі троє будуть захищати честь Дніпропетровської області у особисто-командному Кубку України з шашок-100, який також відбудеться у СКЦ «Єдность» міста Кам’янське.

Підсумкове положення. Чоловіки. Класична гра

  1. Антонович Владислав (гр., м. Дніпро, тренер А.Панченко) – 11 очок з 14
  2. Іванов Кирило (мс, м. Кам'янське, тренер І.Губарєв) – 11
  3. Агарков Данііл (мс, м. Кам'янське, тренер Д.Савінський) – 10

Підсумкове положення. Жінки. Класична гра

  1. Губарєва Ольга (мс, м. Кам'янське, тренер І.Губарєв) – 11 очок з 14
  2. Попруга Віра (мс, м. Кам'янське, тренер Д.Савінський) – 10
  3. Коротка Олена (гр., м. Кам'янське, тренер І.Губарєв) – 10