Щороку талановита молодь України в віці від 4-х до 13-ти років приймає участь у перегонах найвищого рівня під назвою «Диво-дитина». Кожного разу свою першу, другу або третю премію отримують по три фіналісти в п’ятьох номінаціях: «Нарозумніша дитина», «Найспортивніша дитина», «Найтворча дитина», «Найдивовижніша дитина» та «Найгероїчніша дитина». 30 квітня за свою перемогу боролися 13 фіналістів, які представляли Дніпропетровську, Запорізьку, Львівську, Полтавську, Харківську, Хмельницьку, Херсонську, Черкаську області та місто Київ. Фінальний етап премії відбувся 30 травня 2019 року в концерт-холі «ОАЗИС» РЦ «Ультрамарин» міста Київ. 13 фіналістів розігрували головні премії в п'яти номінаціях.

 Другий рік поспіль «Найрозумнішою дитиною» хотіла бути кандидат в майстри спорту з шашок Дарина Мосієнко з Полтави. Стати найкращою серед понад 1500 дітей, які надіслали свої анкети в експертну комісію, дуже складно. В минулому році Дарина зупинилася за крок від фіналу, потрапивши в десятку найсильніших. У 2019-му – пробилася в фінал!

Цього року конкуренція серед учасників була неймовірною, кожен з дітей був гідний перемоги. Але успіх першого місця розділити могли всього п'ятеро – по одному в кожній номінації. Решта також отримувала грошові премії та подарунки від спонсорів. За підсумками виставлених авторитетним журі оцінок Дарина Мосієнко завоювала третю премію, що є неймовірним успіхом як для спортсменки, так і для регіону, який вона представляла.

Неспроста відомій юній шашкістці від імені голови Щербанівської селищної заради Полтавської області Ігоря Процика було вручено спеціальний приз.

Варто відзначити, що в номінації «Найрозумніша дитина» премії «Диво-дитина» в різні роки брали участь і інші шашкісти України. На боці Дарини Скороход (Херсон) та Олександра Коваля (с. Ланчін, Івано-Франківська область) відповідно у 2015-го та 2016-го роках були завойовані другі премії. 2017-го в актив українських шашкістів була занесена перша і поки що єдина перемога – у запеклій боротьбі першу премію виборола Віра Попруга (м. Кам'янське, Дніпропетровська область). Цього року третя премія в активі Дарини Мосієнко з Полтави. Далі, мабуть, буде...