Змагання з класичної гри у шашково-шаховому клубі соціально-культурному центрі «Єдності» міста Кам’янське будуть відбуватися протягом 7 днів, з 29 червня по 5 липня 2019 року.

Перед початком шашкових перегонів відбулася урочиста церемонія відкриття Кубку. На ній виступили головні організатори проведення другого за значимістю турніру з міжнародних шашок. Учасників привітав голова місцевої шашкової федерації, головний суддя змагань Ігор Губарєв та ініціатор заснування шашково-шахового клубу у СКЦ «Єдності» (директор – Ірина Кучер), тренер та суддя Дмитро Савінський, який до того ж у день відкриття святкував черговий свій День народження.

Всього до Кам’янського приїхали 46 шашкістів з 8-ми регіонів України: Дніпропетровської, Запорізької, Івано-Франківської, Луганської, Полтавської, Харківської, Херсонської та міста Київ. У змаганнях серед чоловіків за Кубок країни та місця у фінальній частині чемпіонату України поборються 30 спортсменів (одна з них жінка). Доволі представницьким виглядає і турнір серед жінок. В цих змаганнях нагороди виборюють 16 шашкісток.

Сила турнірів визначається кількістю гросмейстерів і майстрів спорту, які беруть в них участь. Всього в Кубку виступає 3 гросмейстера і 8 майстрів спорту України. Приємним для місцевих шашкістів став візит до Кам'янського відомого спортсмена, 1-го чемпіона Європи, автора книг з шашок , гросмейстер Ростислав Лєщинський з Київа. Майстер шашкової справи підписав як автор свою книгу, а також пофотографувався з усіма охочими.

Щодо системи розіграшу, то чоловіки визначать володаря Кубку України за підсумками 9-ти зіграних турів, а жінки – 8-ми. Кожному учаснику надана можливість зіграти з контролем часу на партію – 80 хвилин з додаванням 60 секунд за зроблений хід.

По завершенню турніру з класичної гри відбудеться церемонія нагородження. 6 і 7 липня будуть зіграні ще два турніри – з швидкої і блискавичної ігор відповідно.