З 28 по 29 червня 2019 року у Києві відбувся міжнародний турнір пам'яті Олександра Косенка. До шашкового клубу «Авангард» цього разу завітали гості з Молдови,  Білорусі та 7-ми регіонів України: Вінницької, Дніпропетровської, Житомирської, Одеської, Рівненської, Чернігівської областей та міста Києва.

Про це на сторінці «ФЕДЕРАЦІЯ ШАШОК МІСТА КИЄВА» соціальної мережі FaceBook написав президент київської федерації Олександр Колін.

«Протягом всього турніру точилася запекла боротьба і до останнього туру питання про переможця залишалося відкритим. Як і очікувалось, фаворитом на цих змаганнях був учень О.Косенка міжнародний гросмейстер з Білорусі Євген Кондраченко. Вже кілька років поспіль Євген приїздить до Києва, бере участь у подібних заходах, демонструє чудову гру та безліч фантастичних шашкових ідей.

Цього разу, і треба сказати вже не вперше, титулований білорус постійно відчував конкуренцію з боку молодого майстра Фелікса Шепеля. Дніпрянин вже давно зарекомендував себе в Україні провідним гравцем не тільки серед молоді, а й серед дорослих, тим більше, що швидкі та бліц це «його фішка».

Вісім турів обидва лідери йшли пліч-о-пліч, маючи не тільки однакову кількість очок, але й інші додаткові критерії. Все визначилось у останньому, дев'ятому турі. Долю першого місця вирішив «господар майданчика» Київський майстер Юрій Тімофєєв – він, як то кажуть, «засушив гру» у матчі з Шепелем чим і скористався Кондраченко, який здолав опір іншого Київського майстра Олексія Томашевського. У підсумку Кондраченко з 16 очками на першому місці, Шепель з 15 на другому.

Третє і четверте місце поділили тренер Київського Палацу дітей та юнацтва Віктор Коваленко та минулорічний бронзовий призер змагань, представник Одеської області Ярослав Гончаренко. Більш високий коефіцієнт, а також  перемога в особистій зустрічі (до речі це був реванш за минулорічну поразку) висунули Коваленка на третє місце.

Відверто не пішла гра у вінничанина Дениса Шкатули, у підсумку він п'ятий.

Молоді гості з Молдови Максим Долапчі та Михайло Домаскін приїхали набиратися досвіду, сподіваємось цей турнір пішов їм на користь.

Зовсім юні Лев Порецький та Євген Богуш ще не готові до таких змагань, але зважаючи що у хлопців вже за півтора місяці чемпіонат Світу слід визнати правильним рішення щодо їхнього допуску у турнір».