Особисто-командні змагання проводилися з 29 червня по 7 липня 2019 року в шашково-шаховому клубі соціально-культурного центру «Єдності» міста Кам'янське. Всього в Кубку взяли участь 63 спортсмена з 8-ми регіонів України: Дніпропетровської, Запорізької, Івано-Франківської, Луганської, Полтавської, Харківської та Херсонської областей і міста Києва.

ukraine Все про турнір

У класичній програмі за Кубок боролися 46 шашкістів – 29 чоловіків і 17 жінок. Помилка в останній і вирішальній партії майстра спорту Кирила Іванова з Кам'янського, який намагався здолати опір майстра спорту Ірини Чебукіної з Харкова, завершилася не лише перемогою єдиної жінки в чоловічому турнірі, а й успіхом у загальному заліку. На друге і третє місце претендували відразу 6 учасників. Більше поталанило гросмейстерам Ростиславу Лєщинському з Києва і Владиславу Антоновичу з Дніпра. У них відповідно друге і третє місця. Вдалим вийшов виступ і у 14-річного кам'янчанина Данііла Агаркова. Наймолодший майстер спорту України фінішував четвертим, гарантувавши собі місце у фінальній частині чемпіонату країни. Має шанси на фінал і майстер спорту Максим Оприщенко із Запоріжжя.

У жінок володарем Кубку України стала найтитулованіша спортсменка – гросмейстер Юлія Макаренкова з Харкова, яка дуже впевнено пройшла всю турнірну дистанцію. Без поразок також виступили майстри спорту Ганна Дмитренко (Запоріжжя) і Ольга Губарєва (Кам'янське). Ця обставина дозволила обом жінкам увійти і в число призерів (Анна – друга, Ольга – третя), і в число фіналістів чемпіонату країни.

Якщо говорити про командний залік, то завдяки двом успіхам у чоловічому і жіночому турнірах перше місце вибороли представники Харківської області. Спортсмени Дніпропетровської області були другими, а Запорізької – третіми.

На другий і третій турнір серед чоловіків – по швидкій і блискавичній іграм – під'їхала ціла плеяда сильних спортсменів, які і завдавали тон турніру. 15 набраних очок з 19 суттєво допомогли стати володарем Кубка України в турнірі по «рапіду» майстру спорту Юрію Бобкову. Його колегу по збірній Запорізької області, кандидата в майстри спорту Олега Шевчука супроводжувала удача при визначенні володаря бронзової медалі – в нього виявилися кращі додаткові параметри. «Срібло» завоював Владислав Антонович. Дніпрянин протягом усього турніру з швидким контролем намагався наздогнати конкурента із Запоріжжя, але це йому не вдалося – він другий.

Все у Влада склалося в бліці, після закінчення якого відразу троє спортсменів набрали по 13 очок. Забіг в боротьбі за «золото» виграв Антонович, який до того ж став єдиним серед чоловіків, хто за підсумками всього Кубка в кожному турнірі завойовував медаль. Друге місце у Олега Шевчука, який здолав в останньому турі Юрія Бобкова. Знову завоювала нагороду Ірина Чебукіна, на цей раз бронзову.

У жіночому турнірі з «рапіду» грянула сенсація. Тут перемогу здобула юна кандидатка в майстри спорту Дарина Лобанова. Сказати, що харків'янці поталанило – не можна. До цього успіху 13-річна спортсменка йшла крізь гучні перемоги на молодіжних чемпіонатах Європи

Єдина поразка в 8-ми зустрічах не завадила гросмейстеру Олені Короткій з Кам'янського завоювати Кубок України з бліцу. Срібні і бронзові нагороди в двох турнірах розіграли Ольга Губарєва і Ганна Дмитренко. У швидкій грі вище була Ольга, а в блискавичній – Ганна.

У командному заліку двох коротких програм залік по місцях був однаковий.

Першими стали представники Дніпропетровської області, другими фінішували спортсмени із Запорізької області. Третіми стали харківські шашкісти.