poland Все про турнір

З 1 по 9 серпня 2019 року в Варшаві (Польща) відбувався молодіжний чемпіонат Європи з міжнародних шашок. Близько 300 спортсменів з 15 країн змагалися в 5 вікових категоріях серед юнаків і дівчат. Делегацію з Кам'янського на цих престижних інтелектуальних іграх представляли троє тренерів ДЮСШ №2 і ДЮСШ №3 та п'ятеро їхніх вихованців.

Особисто-командні змагання проводилися в трьох видах програм – класичній («класика»), швидкій («рапід») і блискавичній («бліц»). Спортсмени з Азербайджану, Білорусі, Бельгії, Естонії, Німеччини, Італії, Латвії, Литви, Нідерландів, Польщі, Росії, Угорщини, Франції, Чехії та України боролися як за медалі в своїх вікових категоріях, так і за командний результат, який формувався за підсумками виступів усіх представників (не більше 3-х в одній віковій групі) від своїх країн.

Відразу слід сказати, що медаль в особистому заліку вдалося завоювати лише одну. У швидкій програмі чемпіонату Європи бронзовим призером став першорозрядник Іван Суров (ДЮСШ №3, тр. А.Губарєва). До призової трійки дуже були близькі ще троє спортсменів з дитячо-юнацької спортшколи №2 – майстер спорту Віра Попруга (тр. Д.Савінський), першорозрядники Андрій Блоха (тр. І.Губарєв) і Андрій Махонін (тр. О.Коротка). 10-е місце в активі майстра спорту Данііла Агаркова (ДЮСШ №2, тр. Д.Савінський).

Нещодавно І.Суров став переможцем престижного міжнародного дитячого турніру Riga Open Juniors (до 10 років), який напередодні молодіжного Євро проходив у столиці Латвії. Можливо накопичена втома не дозволила кам'янчанину в повній мірі розкритися в класичній програмі чемпіонату континенту (партія з класичним контролем часу може тривати до 5 годин). Проте, на одноденний «рапід» найбільш рейтинговому спортсмену у віковій категорії B10 («юні надії» до 10 років) вдалося налаштуватися. В цьому турнірі за медалі боролися 52 учасники з 10 країн. Пройшовши всю 9-матчеву дистанцію без поразок, Івану Сурову вдалося завоювати бронзову медаль.

У віковій категорії G16 («кадети» до 16 років) В.Попруга боролася за нагороди з 33-ма спортсменками з 10 країн. За підсумками 9-ти турів «бліцу», де кожна партія триває до 15 хвилин, українка і дві росіянки фінішували з однаковою кількістю набраних очок – по 12. Для визначення бронзового призера суддям довелося рахувати додаткові показники. Кращими вони виявилися у суперниць. У підсумку, Віра Попруга посіла 5-е місце.

Схожа картина спостерігалася і у віковій категорії B13 («молодші кадети» до 13 років) «рапіду», де грав Андрій Блоха і ще 49 шашкістів з 10 країн. Матч у швидкій програмі триває близько години. А всього таких партій було зіграно 9. За підсумками турніру Андрій набрав 13 очок, поділивши місця з 2-го по 4-е. Але, на жаль, і тут додаткові параметри були не на користь України. І в цій категорії Кам'янське залишилося без медалі.

У найпрестижнішій програмі чемпіонату Європи – класичній, – у віковій категорії B10, де грало 30 спортсменів з 11 країн, довгий час в призовій трійці йшов Андрій Махонін. Позбавила можливості боротися за медаль поразка в 6-му турі. Незважаючи на відмінний продемонстрований на фініші результат – 5 набраних очок з 6, кам'янчанин не зміг наздогнати конкурентів. З 12 очками він поділив 4-5 місця, зайнявши 5-е місце за додатковими критеріями.

Універсальну гру в усіх трьох програмах турніру зумів продемонструвати майстер спорту Данііл Агарков. Граючи у віковій категорії B16 («кадети» до 16 років) з 42-ма представниками з 12-ти країн Європи, кращого результату вдалося досягти в «рапіді». У цій програмі Євро кам'янчанин поділив місця з 8-го по 11-е, розмістившись на 10-му рядку підсумкової турнірної таблиці.

Четверо кам'янчан – Данііл Агарков, Віра Попруга, Андрій Блоха і Андрій Махонін увійшли до складу молодіжної збірної України, яка в командному заліку стала бронзовим призером чемпіонату Європи. Всього ж в особистому заліку на рахунку українців 8 завойованих медалей – 3 золоті, 3 срібні та 2 бронзові нагороди.

До чемпіонату Європи спортсменів готували тренери ДЮСШ №2 Ігор Губарєв, Дмитро Савінський, Олена Коротка і тренер ДЮСШ №3 Альона Губарєва.