11 серпня 2019 року в шашково-шаховому клубі соціально-культурного центру «Єдності» відбувся чемпіонат Дніпропетровської області з міжнародних шашок. Провідні спортсмени Кам’янського і Дніпра взяли участь у турнірах з блискавичним контролем часу. Переможцями стали майстри спорту Данііл Агарков і Альона Губарєва.

ukraine Все про турнір

У чемпіонаті області взяли участь 27 шашкістів, шестеро з яких – майстри спорту. Серед чоловіків було зіграно 8 турів за швейцарською системою, а серед жінок – 7 турів за коловою системою. Переможці визначалися в останніх вирішальних зустрічах, а в чоловічому турнірі за звання чемпіона області і зовсім довелося грати додатковий матч з укороченим контролем часу.

Майстер спорту Анатолій Панченко з Дніпра більше спеціалізується в грі на «малій» дошці (шашки-64). Але в турнірі з міжнародних шашок йому зі старту вдалося суттєво відірватися від конкурентів, які свої очки втрачали регулярно. Аж до останнього туру положення лідера – 12 набраних очок з 14 можливих – здавалося було непорушним. Однак поразка Панченко в 8-й заключній зустрічі дозволила наймолодшому майстру спорту в Україні Даніілу Агаркову, який напередодні повернувся з молодіжного чемпіонату Європи і знаходився в прекрасній формі, наздогнати дніпрянина.

В результаті в обох виявилося не тільки порівну очок, але і додаткові критерії також були однаковими. Довелося головному судді змагань національному арбітру Віталію Попрузі проводити додатковим матч. Його виграв Д.Агарков з Кам'янського, ставши вперше в своїй спортивній кар'єрі чемпіоном Дніпропетровської області серед дорослих спортсменів.

Нелегко було визначити і бронзового призера. Відразу три учасники – майстри спорту Микола Прокопенко (Дніпро), Артем Верьовкін (Кам'янське) і першорозрядник Олексій Прокуда (Дніпро) набрали по 11 очок. Додаткові параметри кращими виявилися у О.Прокуди, який в результаті і посів третє місце.

У турнірі серед жінок участь брали виключно кам'янчанки. Основну боротьбу за медалі повинні були вести найдосвідченіші – майстри спорту Альона Губарєва, Віра Попруга і кандидат в майстри спорту Альона Вовк. Але вийшло не так, як очікувалося. В.Попруга (тренер Д.Савінський) втратила багато очок, розмістившись в турнірній таблиці відразу за призовою ватерлінією.

А чемпіонкою області впевнено стала тренер ДЮСШ №3 Альона Губарєва, яка в шести зустрічах лише одного разу втратила очки. Єдина її нічия була ключовою при визначенні срібної призерки, якою стала Альона Вовк. Сенсаційно третьою фінішувала Анастасія Губарєва, яка перегравши досвідчену А.Вовк у вирішальному турі, пробилася на п'єдестал – в неї «бронза».

Данііл Агарков і Альона Губарєва увійшли до складу збірної команди Дніпропетровської області, яка візьме участь у швидкій та блискавичній програмах чемпіонату України з шашок-100.

Підсумкове положення. Чоловіки

  1. Агарков Данііл (мс, м. Кам'янське, ДЮСШ №2, тренер Д.Савінський) – 12 з 16 очок
  2. Панченко Анатолій (мс, м. Дніпро) – 12
  3. Прокуда Олексій (1 розряд, м. Дніпро, ДЮСШ №9, тренер А.Панченко) – 11

Підсумкове положення. Жінки

  1. Губарева Альона (мс, м. Кам'янське, тренер І.Губарєв) – 11 з 12 очок
  2. Вовк Альона (км, м. Кам'янське, ДЮСШ №2, тренер І.Губарєв) – 9
  3. Губарєва Анастасія (1 розряд, м. Кам'янське, ДЮСШ №2, тренер І.Губарєв) – 8