З 26 серпня по 3 вересня 2019 року у турецькому Ізмірі відбувся молодіжний чемпіонат світу з шашок. 60 спортсменів з 8 країн розігрували у трьох турнірах 36 комплектів медалей і кубків. Юні українці, серед яких було 8 кам’янчан, вибороли 47 нагород різного гатунку.

Чим приваблюють шашки? Своєю різноманітністю. В світі найбільш поширеними є ігри на «малій» (шашки-64) і «великій» дошках (шашки-100). В кожному з цих видів свої правила. Бразильська версія – це гра у шашки-64, але за правилами стокліткових шашок. Після тривалої перерви, в минулому році міжнародна федерація шашок FMJD повернула у свій календар змагання з «бразилок». І одразу в цьому виді українці стали одними з кращих у світі.

У 2018 році лише троє спортсменів представляли Кам’янське на молодіжному чемпіонаті світу з бразильської версії шашок. Цього ж року на подібні змагання у Туреччину відправились одразу восьмеро ведучих спортсменів. Хочемо зазначити, що майже всі вони повернулися з нагородами. Мало того, у Ізмір відправилися і функціонери Кам’янського – Леонід Бройтман і Ігор Губарєв, які вже неодноразово організовували змагання з шашок найвищого рівня у нашому місті. Сподіваємося, що у найближчий час Кам’янське знов буде приймати чемпіонат світу або Європи, можливо навіть серед дорослих гравців.

Що ж стосується самих молодіжних перегонів, то за підсумками трьох турнірів з блискавичної, швидкої та класичної програм в активі кам’янчан 18 медалей – 5 золотих, 12 срібних і 1 бронзова.

Найкраще виступили юнаки. На рахунку учня технічного ліцею ім. А.Лигуна, майстра спорту Данііла Агаркова (тр. Д.Савінський) як і у 2018 році 3 золоті нагороди у «бліці», «рапіді» і «класиці» (вікова категорія B17). Весь комплект нагород (категорія B20) виборов і майстер спорту Олександр Шнейдер (тр. І.Губарєв). Учень СЗШ №40 став чемпіоном світу в швидких шашках, в «бліці» він був другим, а у класичній програмі – третім. Чемпіонський титул тепер в своєму активі має і першорозрядник Андрій Махонін (тр. О.Коротка). Юний вундеркінд бездоганно виступив у блискавичній грі категорії B11 – перше місце, а у швидкій та класичній програмах учень колегіуму №16 був другим. Новоспечений кандидат у майстри спорту Андрій Блоха (ліцей НІТ, тр. І.Губарєв) відзначився у категорії B14 двома срібними медалями у «бліці» і «класиці». В дуже серйозній компанії грав першорозрядник Антон Малий (тр. І.Губарєв). До Ізміра на змагання приїхав навіть бразилець. У підсумку найкращого результату студенту ДДТУ вдалося досягти у блискавичній грі, де він був четвертим.

Протягом всіх трьох програм чемпіонату світу виступ дівчат був дуже стабільними. В їх активі лише срібні нагороди. Майстер спорту Віра Попруга (тр. Д.Савінський) свої минулорічні золоті нагороди у категоріях G17 і G20 поміняла на срібні у найстаршій категорії G26. Тепер в активі ліцеїстки НІТ 6 медалей чемпіонату світу з бразильських шашок. Перші свої нагороди світового рівня вибороли першорозрядниці Анастасія Губарєва (учениця ліцею НІТ) і Анна Зозуля (студентка ДДТУ). Вихованці Заслуженого тренера України Ігоря Губарєва продемонстрували однаковий результат у блискавічній грі, де вони були другими у категоріях G17 і G20 відповідно. У швидкій і класичній програмах більше поталанило Анастасії. Всього її активі 3 срібні медалі.

Дуже вдалий виступ всієї української молодіжки дозволив піднятися збірній України на найвищу сходинку п'єдесталу в командному заліку класичної програми. Таким чином вся вісімка кам'янчан стала чемпіонами світу і в командному заліку.

Всі учасники є вихованцями тренерів ДЮСШ №2 Ігоря Губарєва, Дмитра Савінського та Олени Короткої.