З 15 по 23 вересня 2019 року в шахово-шашковому клубі імені Уріха міста Дніпро відбувся Кубок України. 60 спортсменів з семи регіонів країни боролися як за головні нагороди – кубок, медалі та дипломи, – так і за потрапляння до фінальної частини чемпіонату країни.

ukraine Все про турнір

У класичній програмі брали участь всього 17 чоловіків і 7 жінок.

Дуже слабким вийшов турнір у наших леді. Середній рейтинг учасниць перебував на рівні першого розряду. Тому було очевидно, що тон в турнірі буде задавати єдиний майстер спорту – Лідія Олексієнко з Харкова. Так і виявилося. За підсумками 7-ми турів колової системи вона з 11-тьма очками розмістилася на першій сходинці турнірної таблиці. Забігаючи наперед слід зазначити, що саме результат Ліди став вирішальним при обрахуванні командного заліку. Дуже добре виступила ще одна харків'янка – Ксенія Супрунова. Вона виявилася єдиною, хто зумів дати бій фавориту. Нічия в матчі з Олексієнко та хороший очковий доробок, зроблений в іграх з іншими учасниками, вивів Ксенію на другу позицію. Замкнула трійку призерів жіночого турніру кандидат у майстри спорту з Кам'янського Альона Вовк. Скромних 8-ми очок в 7-ми турах цілком вистачило для «бронзи». Вся вище зазначена трійка до своїх нагород приплюсувала путівки до фінальної частини чемпіонату України.

Що стосується чоловіків, то тут було куди цікавіше. Половину учасників складали відомі в країні гросмейстери та майстри спорту. Вони і розмістилися у верхній частині «турнірки». Протягом всього турніру лідерський забіг демонстрував гросмейстер з Дніпра Владислав Антонович. Для загального успіху, як виявилося, йому цілком вистачило трьох перемог в 8-ми турах. Правда, такий же результат продемонстрував і основний конкурент в боротьбі за головний приз – харківський гросмейстер Сергій Бойко. Тільки в останньому турі завдяки перемозі над киянином Сергієм Галавським йому вдалося наздогнати опонента. Мало того, Сергій не тільки набрав однакову кількість очок з Антоновичем. В них були рівні і два наступних критерія – коефіцієнт і кількість перемог. Переможними для Влада виявилися кращі результати з кращими опонентами. Бойко опинився на другому місці. Що ж стосувалося боротьби за «бронзу», то відразу п'ять майстрів з Дніпропетровської та Харківської областей набрали по 10 очок. «Щасливий квиток» дістався майстру спорту Анатолію Панченко з Дніпра. Вдалим був фініш і для кам'янчанина Кирила Іванова. Незважаючи на непризове місце, він разом з Антоновичем, Бойко і Панченко зіграє в фіналі чемпіонату України.

Що стосується командного заліку, то тут свою гостинність продемонстрували господарі з Дніпропетровщини, люб'язно пропустили Харків'ян на перше місце. Третіми були спортсмени Полтави.


На швидку програму Кубка під'їхала значна група спортсменів. Вперше за останні роки в турнірі грав представник Черкаської області Володимир Збаразький. Приїхали на короткі програми і житомиряни. Незважаючи на складності непогано зіграв майстер спорту Олександр Гонгальский, який поділив місця з 7-го по 15-те. Гармонійно влилися до складу учасників і запорожани – майстри спорту Геннадій Звонарьов і Богдан Панченков. Ця пара разом з Альоною Носарєвою потіснили з третього призового місця в командному заліку Черкаський та Житомирський регіони. Рокіровка відбулася на вершині турнірної таблиці. У «рапіді» найсильнішими стали представники Дніпропетровської області, які змінили на Олімпі харків'ян.

Якщо говорити про особистий залік, то 9-туровому турнірі кращим був Фелікс Шепель. Майстер спорту з Дніпра фактично за тур до закінчення турніру гарантував собі перше місце. Друге і третє місця між собою поділили харків'яни Сергій Бойко та Максим Обелець. Перший став срібним призером, а другий – бронзовим.

У жіночому турнірі також був свій лідер – майстер спорту з Кам'янського Ольга Губарєва. Переможними для неї стали 12-ть набраних очок з 14-ти. До речі тільки дві учасниці пройшли всю 7-турову дистанцію без поразок. Крім володаря Кубка таким результатом може похвалитися Ксенія Супрунова. Даний параметр допоміг харків'янці в боротьбі за бронзу фінішувати вище в турнірній таблиці ніж Анна Зозуля з Кам'янського. Обидві спортсменки набрали по 8 очок, але коефіцієнт кращим був у Ксенії – вона третя. Другою стала Лідія Олексієнко.


Завершувався кубок країни 2019 року у понеділок, 23 вересня. 37 спортсменів розіграли два комплекти медалей і два кубки у блискавичній програмі. І в цей раз боротьбу за перемогу у чоловіків вели відомі шашкісти. «Чисто», без конкуренції за набраними очками, турнір завершили Обелець, Звонарьов і Іванов. У такій послідовності ця трійка і фінішувала.

Прогнозованими лідери були і в жіночому турнірі. Свою кращу гру зуміла продемонструвати гросмейстер Олена Коротка з Кам'янського, яка приїхала тільки на бліц після хвороби. Трохи не впоралася з нервами Олексієнко. Цього «трохи» не вистачило їй в боротьбі за перемогу – у підсумку Ліда завоювала «срібло». Завдяки перемозі над конкурентом, тільки в останньому турі визначився бронзовий призер. Їм стала Альона Носарєва, яка обіграла Анастасію Губарєву з Кам'янського. Могла вклинитися в медіальну боротьбу і Супрунова, але кілька непотрібних нічиїх позбавили її такої можливості.

Знову помінялися місцями в турнірній таблиці серед команд перше двоє призерів. На цей раз Харків був краще Кам’янського і Дніпра. Третім знову стало Запоріжжя.