Змагання з класичної та блискавичної ігор проводилися з 28 жовтня по 3 листопада 2019 року в турецькому Ізмірі. Всього в чемпіонаті світу взяли участь 225 шашкістів з 19 країн світу. Нашу молодіжну збірну представили 12 спортсменів з п'яти областей України.

У турнірі з класичним контролем часу (його ще називають «класикою»), який тривав 6 днів, срібну медаль завоювала Катерина Мусієнко (тренери О.Шапунов і М.Касьян). Юна харків'янка виступала в наймолодшій віковій категорії до 10 років. Ще одна нагорода, теж срібна, була завойована в іншій найпрестижнішій віковій групі. Представник Дніпропетровської області, майстер спорту Олександр Шнейдер (тр. І.Губарєв) з Кам’янського був другим серед юнаків до 19 років у блискавичній грі («бліц»). Мали шанси завоювати медаль і інші молоді провідні спортсмени України.

Майстер спорту Віра Попруга (тр. Д.Савінський) з Кам'янського посіла 6-е місце в «бліці». На одну сходинку нижче, але в «класиці», в турнірній таблиці фінішували кандидат в майстри спорту Дарина Мосієнко (тр. Д.Кузьмінський) з Полтави і першорозрядниця Василіса Куценко (тр. О.Шапунов і М.Касьян). У різних програмах чемпіонату світу в десятку найсильніших пробилися майстер спорту Данііл Агарков (тр. Д.Савінський), першорозрядники Іван Суров (тр. А.Губарєва) – обидва з Кам’янського, Тимур Золотар (тр. І.Чебукіна) з Харкова, Катерина Мойсей (тр. А.Вайда) з Іршави Закарпатської області. Пристойно молодіжну збірну країни представили кандидати в майстри спорту Дарина Лобанова (тр. І.Чебукіна) з Харкова, вінничанин Михайло Батунін (тр. М.Степанюк), а також першорозрядник Лев Леонтьєв (тр. М.Леонов) з Вінниці.

Підводився на чемпіонаті світу і командний залік. Молодіжна збірна України серед 19-ти країн-учасниць, посіла 6-е місце в «бліці» і 7-е місце у «класиці».