В змаганнях серед чоловіків і жінок, які стартували 7 листопада 2019 року, взяли участь 20 спортсменів (12 чоловіків і 8 жінок) з 6-ти регіонів України: Дніпропетровської, Запорізької, Харківської, Херсонської, Одеської областей та міста Києва. Турніри серед чоловіків і жінок були зіграні за коловою системою. Гравці мали нагоду виконати нормативи майстрів спорту України з шашок.

Фінал чемпіонату України з шашок-64 проводиться під кінець року. До складу фіналістів могли потрапити лише четвірка кращих спортсменів минулого року у чолвіків і трійка кращих – серед жінок, а також гравці, які пройшли відбір через кубок України і півфінал чемпіонату країни. Нажаль, стався недоїзд жінок. Навіть із запасними учасниками до повного складу не вистачило двох шашкісток. І хоча рейтинг цього фіналу був досить потужним – майже на рівні чоловічого нормативу майстра спорту – завдяки цим обставинам талановита молодь була позбавлена досить суттєвого стимулу – можливості виконання нормативу майстра спорту України. Але як показали підсумкові результати, одна із кандидаток – харків’янка Дарина Лобанова – все ж отримала від суддівської колегії довідку про виконання бажаного нормативу.

059-d64-ua-dnipro-z1ua1

З самого початку тон переможної ходу завдали майстер спорту Фелікс Шепель (Дніпро) у чоловіків і гросмейстер Олена Коротка (Кам’яньке) у жінок. Ці гравці впевнено крокували до головної мети протягом всього турнірі. У підсумку, Коротка лише з однією нічиєю і 6-ма перемогами вчергове отримала титул найсильнішої шашкістки України у змаганнях на «малій» дошці. А от Шепеля завдяки єдиній поразці від кам’янчанина Кирила Іванова наздогнав ще один дніпрянин – гросмейстер Владислав Антонович. Після 11-ти турів і Фелікс, і Влад мали у своєму активі по 18 набраних очок з 22 можливих! Довелося рахувати додаткові показники, які кращими виявилися у Ф.Шепеля. У 2019 році він став чемпіоном України серед чоловіків. Антонович – другий. Третім фінішував майстер спорту Геннадій Звонарьов з Запоріжжя.

Класична гра. Чоловіки

1. Шепель Фелікс (мс, м. Дніпро, тренер А.Панченко) - 18 з 22 очок
2. Антонович Владислав (гр., м. Дніпро, тренер А.Панченко) - 22
3. Звонарьов Геннадій (мс, м. Запоріжжя) - 14

Завершуючи розповідь про змагання серед чоловіків слід відзначити єдиного кандидата у майстри спорту Олега Патланя з Кривого Рогу (Дніпропетровська область). Зігравши внічию за два тури до фінішу з майстром спорту Олександром Шнейдером із Кам'янського Патлань набрав 8 очок з 8 необхідних для виконання нормативу «Майстер спорту України» з шашок.

Щодо призерів в турнірі серед жінок, то в боротьбі за друге місце також рахувалися додаткові показники. У підсумку 14-річна кандидатка у майстри спорту Дарина Лобанова з Харкова випередила імениту землячку – гросмейстера Юлію Макаренкову, яка посіла третє місце. Юна спортсменка виборола «срібло».

Класична гра. Жінки

1. Коротка Олена (гр., м. Кам'янське, Дніпропетровська область, тренер І.Губарєв) - 13 з 14 очок
2. Лобанова Дарина (км, м. Харків, тренер І.Чебукіна) - 9
3. Макаренкова Юлія (гр., м. Харків) - 9

Потрапляння до трійки призерів окрім медалі, диплому і грошового призу дозволило Дарині виконати норматив майстра спорту України з шашок, з чим її привітав головний суддя ЧУ-2019, національний арбітр Євген Уріх.

Після завершення фінальної частини чемпіонату України з шашок-64 серед дорослих будуть проведені ще дві програми – швидка (15-16.11.2019) і блискавична (17.11.2019).