Головний шашковий турнір року проводився з 7 по 17 листопада 2019 року в шахово-шашковому клубі ім. Уріха міста Дніпро за трьома програмами – класичній, швидкій та блискавичній. Наше місто на цих змаганнях представляли 19 спортсменів. На рахунку кам'янчан чотири завойовані медалі, три з яких – золоті.

В останні роки фінальна частина чемпіонату країни з шашок-64 традиційно проводиться в Дніпрі. Цією обставиною першорозрядники з Кам'янського із задоволенням користуються, підвищуючи свій рейтинг і рівень гри в змаганнях з кращими шашкістами України при мінімальних витратах. У швидких програмах взяли участь наступні спортсмени: Володимир Яворський, Микола Дудник, Антон Малий, Артем Зєбзєєв, Ілля Демченко, Володимир Жукоцький, Матвій Потайчук, Михайло Камськов, Тимофій Кобзев, Марина Гомілко і Анастасія Губарєва.

Більш досвідчені гросмейстер Олена Коротка, майстри спорту Кирило Іванов, Олександр Шнейдер і Ольга Губарєва також мали свої стимули. Хтось розраховував завоювати найвищі нагороди, хтось боровся за місце в збірній країни, а хтось хотів отримати непогані призові від головного спонсора і ідейного натхненника турніру – першого віце-президента федерації шашок України, голови обласної федерації Євгена Уріха.

Кандидати в майстри спорту Ігор Губарєв, Андрій Блоха, Альона Вовк, Анастасія Лашкова і Анна Зозуля ставили перед собою різні завдання. Серед них виконання різноманітних нормативів, боротьба за рейтингові очки, отримання задоволення від гри.

У першій і найпрестижнішій програмі чемпіонату України Федерація шашок Дніпропетровської області ставила на багатьох спортсменів. Це і на торішнього чемпіона України – майстра спорту Євгена Івашко, і на мс Фелікса Шепеля, який цього року завоював все «золото» чемпіонатів світу на «малій дошці» (в найстаршій молодіжній групі), і на торішнього призера чемпіонату світу з бразильської версії шашок гросмейстера Владислава Антоновича. Крім трьох дніпрян до лав призерів міг пробитися і кам'янчанин Кирило Іванов, який завжди знаходиться в обоймі провідних шашкістів України. Раніше він вже ставав чемпіоном країни.

У підсумку, чемпіоном країни став Шепель. Антонович був другим за додатковими показниками, а Іванов посів 4-те місце, яке гарантувало йому місце в фіналі ЧУ наступного року.

Одним з претендентів на «золото» жіночого фіналу небезпідставно вважалася чотириразова чемпіонка світу, гросмейстер Олена Коротка з Кам'янського. Багато що вирішилося в середині тривалого 8-денного класичного турніру, коли була обіграна головна конкурентка з Харкова. Якщо ж говорити про проходження всієї дистанції, то Коротка лише в одному матчі зіграла внічию. В інших були здобуті перемоги, які забезпечили Олені черговий завойований чемпіонський титул.

Подібний результат кам'янчанка повторила і в скорочених програмах чемпіонату країни. І якщо в «рапіді» (швидка гра) за набраними очками був досягнутий 100-відсотковий результат, то в «бліці» (блискавична гра) не обійшлося без везіння. За підсумками цієї програми відразу три спортсменки з Дніпропетровської області фінішували з однаковими показниками. Підсумки, підведені головною суддівською колегією чемпіонату, до якої увійшли двоє суддів з Кам'янського – національні арбітри Володимир Лисиченко та Віталій Попруга, – розташували учасниць в турнірній таблиці наступним чином: Коротка – чемпіонка України, Ольга Губарєва з Кам'янського – друга, а Аліна Єгорова з Дніпра – третя.

У змаганнях серед чоловіків ще три медалі в коротких програмах завоювали дніпряни. Фелікс Шепель став чемпіоном в «бліці», а Євген Івашко завоював два «срібла» в швидкої і блискавичної ігор.

Варто відзначити тренерський склад, який готував спортсменів з Кам'янського до змагань. Це тренери ДЮСШ №2 Ігор Губарєв, Дмитро Савінський і тренер ДЮСШ №3 Альона Губарєва.