У шахово-шашковому клубі ім. Уріха міста Дніпро протягом двох днів, з 23 по 24 листопада 2019 року, відбувався особисто-командний чемпіонат Дніпропетровської області з шашок-64 серед юнаків і дівчат. Переможці та призери як в особистому, так і у командному заліках визначалися серед спортсменів 2002 року народження і молодше.

ukraine Всі світлини зі змагань: DrUA | Google

ukraine Турніри: юнаки (DrUA | FMJD) дівчата (DrUA | FMJD)

В двох окремих турнірах серед юнаків і дівчат взяли участь 54 шашкіста (36 юнаків і 18 дівчат) з 7-ми регіонів області: міст Верхньодніпровська, Дніпра, Кам’янського, Кривого Рогу, Нікополя та Дніпровського і Томаківського районів. З самого початку змагальний тон в обидвох турнірах завдавали спортсмени дитячо-юнацької спортивної школи №2 м. Кам’янського. Серед 21 гравця цієї ДЮСШ семеро мали або високі спортивні звання на рівні майстра спорту чи кандидата у майстри спорту, або їх національний рейтинг був близьким до кандидатських показників.

061-d64-dpregion-dussh-dnipro

У підсумку, після 7-ми зіграних турів, переможцями і серед юнаків, і серед дівчат стали наймолодші майстри спорту в Україні, чемпіони світу серед молоді Данііл Агарков і Віра Попруга. Вихованці тренера ДЮСШ №2 Дмитра Савінського продемонстрували якісну гру, набравши найбільше ніж інші очок у своїх турнірах. Лише двоє суперників зуміли зіграти внічию з Агарковим – це були першорозрядники з Кам’янського Ілля Демченко (тр. Д.Савінський) і Володимир Жукоцький (тр. І.Губарєв). Попруга ж набрала максимальну кількість очок – 14 з 14-ти можливих. Запеклою виглядала боротьба за 2 та 3 призові місця. Вона також точилася серед кам’янчан із ДЮСШ №2.

Без поразок всю турнірну дистанцію пройшов Ілля Демченко. Впевнена гра допомогла йому вибороти «срібло». Третій призер визначався за додатковими показниками. Кращий коефіцієнт дозволив Добрині Савінському (тр. Д.Савінський) випередити кандидата у майстри спорту Андрія Блоху та першорозрядників Володимира Жукоцького і Тимофія Кобзева (всіх трьох тренує І.Губарєв).

У дівчат володарів срібної і бронзової медалей також визначали додаткові показники. В цих перегонах другою медалісткою стала кандидат у майстри спорту Софія Купатенко (тр. Д.Савінський), а третьою – першорозрядниця Анастасія Губарєва (тр. І.Губарєв).

За підсумками двох турнірів п’ять призових місць вибороли вихованці тренера вищої категорії Дмитра Савінського, ще одне – залуженого тренера України Ігоря Губарєва.

В командному заліку, переможець та призери в якому визначалися за схемою «три найкращих результати серед юнаків + один серед дівчат». Переможцями за всіма статтями стали спортсмени ДЮСШ №2 (м.Кам’янське), які набрали 47 очок. Лише три очки розділили команди ДЮСШ №3 (м.Кам’янське, тр. А.Губарєва) і ДЮСШ №9 (м.Дніпро, тр. М.Прокопенко), які відповідно набрали 35 і 32 очки.

Команда ДЮСШ №2 – переможець турніру

 Команда ДЮСШ №3 – срібний призер турніру

Команда ДЮСШ №9 – бронзовий призер турніру

Всі переможці і призери були відзначені Дніпропетровською обласною федерацією шашок грамотами та медалями.


Підсумкове положення. Юнаки. 7 турів, 36 учасників

  1. Агарков Данііл (мс, ДЮСШ №2, м. Кам’янське, тр. Д.Савінський) – 12 з 14 очок
  2. Демченко Ілля (1 розряд, ДЮСШ №2, м. Кам’янське, тр. Д.Савінський) – 11
  3. Савінський Добриня (ДЮСШ №2, м. Кам’янське, тр. Д.Савінський) – 10

Підсумкове положення. Дівчата. 7 турів, 18 учасниць

  1. Попруга Віра (мс, ДЮСШ №2, м. Кам’янське, тр. Д.Савінський) – 14 з 14 очок
  2. Купатенко Софія (км, ДЮСШ №2, м. Кам’янське, тр. Д.Савінський) – 10
  3. Губарєва Анастасія (ДЮСШ №2, м. Кам’янське, тр. І.Губарєв) – 10

Підсумкове положення. Командний залік. 7 турів. 7 команд

  1. ДЮСШ №2 (м. Кам’янське, тренери Д.Савінський, І.Губарєв) – 47 очок
  2. ДЮСШ №3 (м. Кам’янське, тренер А.Губарєва) – 35
  3. ДЮСШ №9 (м. Дніпро, тренер М.Прокопенко) – 32