Відбувся традиційний командний турнір з шашок серед шкіл Печерського району міста Києва. Про це повідомляє Віктор Коваленко на сторінці Фейсбуку «Шашки Обучение Тренировки Турниры». В цьому році в змаганні взяли участь 16 шкіл району. Турнір пройшов на території школи №78. Це красива сучасна школа поруч з Республіканським стадіоном.

«Турнір пройшов у два етапи», – пише Віктор Коваленко. – «Учасники були розбиті на 3 групи, приблизно рівні за силою гри. Всередині груп команди зіграли за коловою системою і по дві кращі команди з кожної групи пройшли в фінал, де і були розіграні призові місця.

Трійка переможців не змінилася з минулого року, але команди помінялися місцями. На цей раз перше місце посіла команда школи №171 «Лідер». Команду посилив Максим Хрещенюк, який цього року перейшов вчитися в «Лідер» зі школи №90. До того ж на першій дошці у команди грав чемпіон світу серед 8-літніх шашкістів Лев Порицький.

Друге місце зайняла традиційно сильна команда ліцею №145. Команда грає рівно, впевнено, незважаючи на те, що її учасники не є разрядниками і не займаються шашками на регулярній основі, тобто не вивчають теорію і не беруть участь у Всеукраїнських турнірах.

Лідер обійшов 145-ий ліцей на 3 очка, що не дуже багато. Особисту зустріч Лідеру вдалося виграти з мінімальним рахунком 5:3, що і дало йому вирішальну перевагу.

За третє місце могли поборотися кілька команд. Ще на відбірковому етапі з групи Б вийшло дві команди з мінімальним відривом, школа 90 набрала 21 очко, Олександрійська гімназія – 20 очок. Однак у фіналі команда 90-ій школи зуміла набрати 22 очки і обійти школу №75 на 3 очка, посівши призове третє місце. На п'ятому місці опинилася Олександрійська гімназія, на шостому – школа №56.

Турнір пройшов злагоджено і організовано, діти отримали досвід командної гри. Не обійшлося і без курйозів, пов'язаних з трактуванням правил гра в шашки. Деякі гравці були впевнені, що якщо шашка супротивника не пробила його шашку, то її можна зняти «за хук». Також були нюанси з затриманням дамки, яка бігає по центральній лінії дошки. Все це говорить про те, що культурі шашковій гри є куди рости.

Команда школи №90 повністю складалася з вихованців Київського Палацу дітей та юнацтва, в якому вже багато років працюють тренери однієї з найсильніших українських шашкових шкіл. Це Максимов Максим, Федоров Микита, Коваль Микола і Красюк Дарина. Всі гравці команди не досягли 11 років, а Микита Федоров – учень другого класу, який активно займається шашками з вересня цього року. У команді Лідера троє з чотирьох учасників займаються шашок вже кілька років в тій же спортивній секції КПДЮ.

Навчиться добре грати в шашки може будь-який бажаючий школяр і навіть дитина, який ще не ходить в школу. Запрошуємо дітей Печерського та інших районів Києва в наш спортивний гурток з шашок, за адресою вул. І.Мазепи 13, каб. 321. Розклад занять ви можете дізнатися на сайті КПДЮ або зателефонувавши за телефонами спортивного відділу».

Підсумкові таблиці