У змаганнях серед чоловіків і жінок, які розпочалися 13 грудня 2019 року, беруть участь 53 спортсмена (31 чоловік і 22 жінок) з 12-ти регіонів України: Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької, Івано-Франківської, Миколаївської, Полтавської, Харківської, Херсонської, Одеської областей та міста Києва. В турнірах і серед чоловіків, і серед жінок буде зіграно по 9 турів. В перший ігровий день спортсмени провели по три матчі.

У чоловічих перегонах, які проводяться за швейцарською системою, одноосібним лідером є гросмейстер Ростислав Лєщинський із міста Києва, який набрав максимум очок – 6. В активі ще трьох гравців – гросмейстера Юрія Анікєєва (Харків), майстрів спорту Максима Оприщенко і Юрія Бобкова (обидва є представниками Запорізької області) – по 5 очок. Велика група шашкістів  аж 10 набрала по 4 очки.

У змаганнях серед жінок за швейцарською системою на вершині турнірної таблиці –тривладдя. Перші дві сходинки за іменитими спортсменками  – гросмейстерами Вікторією Мотрічко (Одеса) і Ольгою Балтажи (Івано-Франківськ). Трохи гірший коефіцієнт у 14-річної Дарини Мосієнко (Полтава). Це у п'ятьох спортсменок – по 4 очка.

Вся боротьба ще попереду. Завтра, 14 грудня, змагання з швидкої гри будуть завершені.