В 3-х програмах чемпіонату країни серед чоловіків і жінок, які відбувалися з 13 по 23 грудня 2019 року у Херсоні, взяли участь 54 спортсмена (31 чоловік і 23 жінки) з 12-ти регіонів України: Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької, Івано-Франківської, Миколаївської, Полтавської, Одеської, Харківської, Херсонської областей та міста Києва. Швидкі програми серед чоловіків і жінок були зіграні за швейцарською системою, а фінал – за коловою. Кандидати у майстри спорту мали нагоду виконати нормативи майстрів спорту України з шашок.

Фінальна частина чемпіонату України з міжнародних шашок щорічно відбувається наприкінці року. У програму чемпіонату ввійшли три турніри – з швидкої, блискавичної та класичної гри. Вперше за останні чотири роки у чоловічому фіналі грали 12 спортсменів. До останнього не могла сформуватися 10-ка жінок, яка мала боротися за чемпіонський титул. Спочатку їх було заявлено лише 8, але після швидких програм згоду на участь дала студентка Дарина Скороход, яка минулого року виконала норматив майстра спорту України (для присвоєння звання їй не вистачає рейтингу). У підсумку в жіночому фіналі взяли участь 9 шашкісток, чому була рада полтавчанка Дарина Мосієнко. Саме вона стала єдиним кандидатом у майстри спорту, яка у фіналі виконала норматив майстра спорту України.

Дарина Мосієнко

Щодо самих змагань, то у чоловіків за чемпіонство з самого початку боролися двоє провідних спортсменів країни, які входять до складу чоловічої збірної. Це гросмейстери Артем Іванов з Дніпра і Ігор Кірзнер з Запоріжжя, які неодноразово вже були чемпіонами України. Іванов востаннє тріумфував у 2018 році, а Кірзнер – минулого року. Прикро для будь-кого з них, але долю першого місця визначив коефіцієнт, який кращим виявився і запоріжанина. Ігор Кірзнер вшосте став найкращим в Україні. Друге місце – у Артема Іванова. Третім фінішував майстер спорту Максим Оприщенко з Запоріжжя.

Класична гра. Чоловіки

1. Кірзнер Ігор (гр., Запорізька область, м. Запоріжжя) – 17 з 22 очок
2. Іванов Артем (гр., Дніпропетровська область, м. Дніпро) – 17
3. Оприщенко Максим (мс, Запорізька область, м. Запоріжжя) – 14

А у жіночому турнірі сталася гучна сенсація – чотирьох чемпіонок світу обійшла юна «зірочка» українських шашок, 14-річна Дарина Лобанова. Вихованка Ірини Чебукіної, яка є представницею харківської школи, цього року вже досягала великого успіху у дорослих шашках. Місяць тому у фіналі ЧУ з шашок-64 вона стала срібною призеркою і ось новий неймовірний тріумф. Минулорічна чемпіонка України – гросмейстер Вікторія Мотрічко з Одеси цього разу завоювала срібну медаль. «Бронза» у гросмейстера Юлії Макаренкової з Харкова.

Класична гра. Жінки

1. Лобанова Дарина (км, Харківська область, м. Харків) – 12 з 16 очок
2. Мотрічко Вікторія (гр., Одеська область, м. Одеса) – 11
3. Макаренкова Юлія (гр., Харківська область, м. Харків) – 10

У швидкій грі чемпіоном України став харківський гросмейстер Юрій Анікєєв, який в останні роки більше нас радує на міжнародній арені. В останньому 9-му турі йому посміхнувся жереб. В суперники йому дістався зовсім юний, але талановитий Матвєй Колєсніков з Миколаєва, якого Юрій обіграв і став переможцем. Останній приголомшив гучною грою з майстрами шашок Юрієм Тимофєєвим (Київ), Олександром Гонгальським (Житомир) і Даніілом Агарковим (Кам’янське), з якими юний гравець набрав 4 очки з 6!

Юрій Анікєєв (ліворуч) екзаменує Матвєя Колєснікова

Другим фінішував Артем Іванов, а третім – мс Олексій Халін (Харків).

Швидка гра. Чоловіки

1. Анікєєв Юрій (гр., Харківська область, м. Харків) – 15 з 18 очок
2. Іванов Артем (гр., Дніпропетровська область, м. Дніпро) – 14
3. Халін Олексій (мс, Харківська область, м. Харків) – 12

У блискавичній грі свою єдину золоту, але загалом третю медаль виборов Артем Іванов. Кращий коефіцієнт вивів на другу позицію знаного майстра своєї справи мс Юрія Бобкова з Запоріжжя. «Брона» – у Юрія Анікєєва.

Блискавична гра. Чоловіки

1. Іванов Артем (гр., Дніпропетровська область, м. Дніпро) – 15 з 18 очок
2. Бобков Юрій (мс, Запорізька область, м. Запоріжжя) – 14
3. Анікєєв Юрій (гр., Харківська область, м. Харків) – 14

Синхронно завершили свої швидкі програми гросмейстери Вікторія Мотрічко і Ольга Балтажи (Івано-Франківськ). Перша завоювала дві золоті медалі, друга – два «срібла». Винятком стали бронзові нагороди. У швидкій грі на третю сходинку п’єдесталу потрапила Юлія Макаренкова, і у блискавичній – Дарина Лобанова.

Швидка гра. Жінки

1. Мотрічко Вікторія (гр., Одеська область, м. Одеса) – 16 з 18 очок
2. Балтажи Ольга (гр., Івано-Франківська область, м. Івано-Франківськ) – 13
3. Макаренкова Юлія (гр., Харківська область, м. Харків) – 12

Блискавична гра. Жінки

1. Мотрічко Вікторія (гр., Одеська область, м. Одеса) – 14 з 18 очок
2. Балтажи Ольга (гр., Івано-Франківська область, м. Івано-Франківськ) – 13
3. Лобанова Дарина (км, Харківська область, м. Харків, тр. І.Чебукіна) – 13