Змагання відбувалися у шахово-шашковому клубі міста Івано-Франківськ (вул. Вагилевича, 3) з 25 по 29 грудня 2019 року. У чотирьох вікових категоріях – до 8 років (2012 р.н. та молодше), до 10 років (2010 р.н. та молодше), до 13 років (2007 р.н. та молодше) і до 16 років (2004 р.н. та молодше) серед юнаків та дівчат визначалися чемпіони та призери змагань. Всього у шашкових перегонах взяли участь 34 шашкіста Франківщини.

В найстаршій віковій групі «кадети» учасники грали 5 турів за коловою системою. Кращого результату у змішаному турнірі вдалося досягти кандидату у майстри спорту Росані Гринишин-Крук. Спортсменка виграла всі свої зустрічі і стала кращою серед дівчат. На другій позиції в жіночому заліку фінішувала першорозрядниця Єлизавета Дружук. Обидві спортсменки представляли Івано-Франківськ. У юнаків молодіжним чемпіоном Франківщини став першорозрядник Іван Олексюк з Косівського району. На другому місці кандидат у майстри спорту Олександр Коваль (Надвірнянський район, пмт Ланчин). «Бронзу» виборов місцевий першорозрядник Олег Жирун.

Серед юнаків у категорії «молодші кадети» рівних не було франківцям. Костянтин Дутчак продемонстрував дуже впевнену гру, вигравши усі свої партії. Він став чемпіоном області. «Срібло» – у Олександра Кушнарьова, а «бронза» – у Тараса Борисюка. Тетяна Коваль з пмт Ланчин Надвірнянського району виборола чемпіонський титул у змаганнях серед дівчат, випередивши Ольгу Жирн з Івано-Франківська, яка стала другою. Змагання у цій віковій категорії відбувалися за коловою системою.

Арсен Свищук був єдиним не місцевим гравцем у категорії «юні надії». Він представляв Коломию. І треба відзначити добре представляв, адже юний спортсмен зумів вибороти бронзову нагороду серед юнаків. Переможцем же став Данило Курілкін. Юний вундеркінд «катком» пройшовся по своїм суперникам, вигравши усі свої 8-м зустрічей. «Срібло» завоював Роберт Гошва. До речі, змішаний турнір проводився за швейцарською системою. Впевнено в цій категорії відіграли і дівчата. В загальному заліку дівчата посіли місця з 2-го по 4-те. Найкращий результат продемонструвала Вікторія Жирун – вона стала чемпіонкою області. Друге і третє місця відповідно у Анастасії Дрогобицької і Софії Говери.

У два кола проводили свої змагання наймолодші учасники віком до 8 років. Вікторія Цапчук з Коломиї була єдиною, хто зумів переграти переможця категорії «молодші юні надії» – Олексія Власійчука з Івано-Франківська. Тим не менш обидва спортсмени стали чемпіонами Франківщини – Вікторія серед дівчат, а Олексій серед юнаків. До останнього за чемпіонство боровся ще один юний франківець – Олександр Щерецький, однак він фінішував другим. Тимофій Волинський замкнув трійку призерів серед юнаків.

В кожному з 4-х турнірів, в усіх вікових групах контроль часу на гру був однаковим – 40 хвилин з додаванням 15 секунд на хід кожному учаснику. Головним суддею чемпіонату області був голова Івано-Франківської обласної федерації шашок Костянтин Балтажи.