З 15 по 22 лютого 2020 року в Херсоні проходив чемпіонат України серед молоді, в якому змагалися шашкісти двох вікових категорій – «юніори» (до 19 років і молодше) і «молодші кадети» (до 13 років і молодше). Також розігрувалися медалі в турнірі серед спортсмені до 8 років, який має статус Всеукраїнського.

Кам'янське – один з найсильніших центрів підготовки шашкістів в Україні. Щорічно молодь міста приносить Дніпропетровській області понад 100 медалей різного ґатунку. Це один з найвищих показників в цьому виді спорту серед всіх регіонів в країні.

Традиційно шашковий сезон відкривають молодіжні чемпіонати України. Вони проходять в різних містах і проводяться в різних вікових групах і видах шашок. Херсон став другим містом, де визначалися чемпіони України з шашок-100. На цей раз 12 комплектів медалей розігрувалися серед спортсменів до 19-ти і до 13-ти років. Взяли участь у цьому чемпіонаті і 9-ть кам'янчан. У блискавичній, швидкій та класичній програмах чемпіонату шашкісти з Кам'янського зуміли завоювати більше всіх найцінніших нагород – 9 медалей в особистому заліку і три кубка в командному. І це в боротьбі з більш ніж 60-ти учасників з 10 регіонів України.

Стабільніше виступили найдосвідченіші і титуловані спортсмени – чемпіони світу серед молоді, майстри спорту Данііл Агарков, Віра Попруга (обох тренує Дмитро Савінський) і Олександр Шнейдер (тренер Ігор Губарєв). У трьох програмах чемпіонату наша трійка «юніорів» зуміла завоювати 7 медалей! Два «золота» на рахунку Попруги. Обидві цінні нагороди спортсменка здобула на вирішальних, останніх секундах блискавичної і класичної програм чемпіонату України. Одну золоту і дві срібні нагороди виборов Агарков. В активі Шнейдера – «срібло» і «бронза». Слід зазначити, що у класичній програмі Даніілу та Олександру довелося в додатковому матчі визначити, кто посість 2-гу сходинку, а хто третю. Довелося грати п’ять зустрічей з «блискавичним» контролем часу, яка завершилася з рахунком 6:4 на користь Агаркова.

Крім наших лідерів, бронзовими медалями також відзначилися «молодші кадети» Іван Суров і Єва Бабій (обох тренує Альона Губарєва). Єва свою нагороду завоювала в перший день змагань – у блискавичній грі. Іван – в останній, в класиці.

Високі результати спортсменів з Кам'янського дозволили Дніпропетровській області посісти найвищі місця в командному заліку. У бліці і класиці спортсменам нашого регіону не було рівних – вони перші. У рапіді шашкісти області також пробилися до призової трійки. Тут вони були третіми.

Другий рік поспіль Україна проводить Всеукраїнський турнір з міжнародних шашок в категорії до 8 років. І тут був представник нашої області. Граючи в змішаній категорії з юнаками, Мирослава Бердник (тренер Альона Губарєва) зуміла завоювати дві срібні та одну бронзову нагороди.

За результатами, продемонстрованими у класиці, визначився основний склад молодіжної збірної України, яка в серпні та жовтні буде відстоювати честь країни відповідно на чемпіонатах Європи та світу. В основу збірної пробилися Віра Попруга, Данііл Агарков, Олександр Шнейдер і Іван Суров. Серед запасних – Ірина Ботушан і Єва Бабій.

Спортсменів до змагань готували тренери ДЮСШ №2 і ДЮСШ №3 Дмитро Савінський, Ігор та Альона Губарєви.