Є в Києві унікальний заклад – Київський Палац дітей та юнацтва (КПДЮ). Це – найбільший в Європі центр позашкільної освіти. Тут працює понад 300 досвідчених педагогів, підтримується 500 різних напрямків розвитку дитини.

Від редакції

У Київському Палаці дітей і юнацтва регулярно проводяться різноманітні змагання і чемпіонати з шашок Всеукраїнського і Міжнародного рівнів. Так, у 2017 році, КПДЮ чудово організував чемпіонат України серед молоді. Тоді до Києва завітали 156 спортсменів з 15-ти регіонів України. Також багато вихованців Палацу неоднаразово ставали молодіжними чемпіонами та призерами чемпіонатів Європи, чемпіонатів України, завойовували різноманітні кубки та медалі на Міжнародних і Всеукраїнських змаганнях.

«У КПДЮ (вул. Івана Мазепи, 13) є шахово-шашковий клуб. Клуб працює за трьома основними видами світових інтелектуальних ігор (для довідки, їх всього 7). Це шашки, шахи та го. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці пише тренер-вихователь з шашок Віктор Коваленко.

Шашкова секція клубу – одна з найстаріших в Києві. Їй вже понад 70 років. Цікаво, що на всьому протязі існування клубу зберігається спадкоємність у передачі знань від учителя до учня. Всі тренери з шашок колись починали вчитися у Палаці шашок у своїх вчителів, а потім самі ставали вчителями.

Сьогодні в клубі працюють два тренери з шашок: Коваленко Віктор Юрійович і Плясецький Владислав Віталійович. Займатися шашками ми запрошуємо дітей з 6 років (іноді й раніше). Заняття для найменших починаються з 13:30 у вівторок і четвер. Для дітей більш старшого віку шашки є кожен день тижня, з 16:00 до 19:00.

Субота – День турнірів. Часто до нас приїжджають гості з усього Києва і Київської області, турніри починаються о 12:00, діти грають в різних групах, які формуються за віком і за силою гри. В кінці кожного турніру обов'язково нагородження, медалі, грамоти та призи.

Часто батьки задають питання: з якого віку краще почати займатися шашками? Відповідь така: в 6 років вже не рано, а в 16 ще не пізно. Бували випадки ще більш раннього старту, в 5, в 5 з половиною років. Але є об'єктивні труднощі – дитина недостатньо концентрована, щоб займатися однією справою хоча б 30 хвилин поспіль. Увага розсіюється, їй хочеться побігати, покричати. В результаті власне на шашки залишається хвилин 15 з кожної години. Хоча несвідомо навчання все одно відбувається, що підтверджується через кілька років у вигляді швидкого зростання в 8-9 років. Є і чисто фізична проблема – важко дотягнутися до дамок, діти в такому віці часто забираються з ногами на стілець, щоб оперувати дамками по всій дошці. Шашкові столи розраховані на дорослих людей, дітям така дошка, напевно, здається величезною.

На наш погляд, оптимальний вік для старту якраз в 8-9 років, що відповідає 3-му класу школи. Єдине, що пропустить дитина в цьому випадку – участь у Чемпіонаті світу для дітей до 8 років. Так, є таке змагання і у вашої дитини є шанс стати чемпіоном світу з шашок ще в 1-му класі.

Якщо дитина не прийшла в цьому віці на шашки, але при цьому у неї все добре з математикою і логікою, то старт в 11-12 років не є проблемою. Такий учень швидко наздоганяє своїх однолітків за рівнем гри за 3-6 місяців.

Бували випадки, коли люди приходили займатися шашками і в 17, і в 18 років і навіть після 20. Деякі з них ставали кандидатами в майстри спорту і майстрами спорту. Так що будь-який школяр може спробувати себе в цій грі, ми всім будемо раді».