Федерація шашок Дніпропетровської області та Кам'янського представили тренера Дмитра Савінського до присвоєння звання «Заслужений тренер України». Рішення з цього питання буде приймати Міністерство молоді та спорту України.

Як пише сайт Єврейської громади Кам’янського: «Цього високого звання член нашої громади отримав право бути відзначеним за підготовку чемпіонів світу, Європи та України з шашок».

Каже на сторінках вище згаданого ресурсу і голова федерації шашок Кам'янського Ігор Володимирович Губарєв.

«Його вихованці неодноразово підіймалися на вищі сходинки п'єдесталу пошани світових змагань. Вирішальним стали перемоги на недавньому чемпіонаті світу в Туреччині...

А зовсім недавно Дмитро Савінський став одним з організаторів і тренерів нового шахово-шашкового клубу при соціально-культурному центрі «Єдність», який відкрився в центральному міському парку».

Молодіжний «мундіаль» з бразильських шашок проходив в Ізмірі з 29 травня по 5 червня 2018 року. Під керівництвом тренера з Кам'янського Дмитра Олександровича Савінського його вихованцям Даніілу Агаркову, Вірі Попрузі і Добрині Савінському тоді вдалося зібрати пристойний медальний урожай – 9 медалей, 6 з яких – золоті.

Завойовували спортсмени під його керівництвом медалі і в інших серйозних чемпіонатах. Наприклад, Добриня Савінський ставав призером чемпіонатів світу з шашок-64. Багато «дорослих» медалей у Віри Попруги. Срібна нагорода чемпіонату Дніпропетровської області серед дорослих та медалі молодіжних чемпіонатів країни – у Іллі Демченко. Хороші результати в останні роки демонструє Софія Купатенко – в 2018 році вона стала чемпіонкою України серед молоді. Перші успіхи обласного рівня прийшли до юних Богдана Кучера, Анастасії та Софії Антоненко.

Є в обоймі Д.Савінского і майстри спорту. Першим в 2012-му році їм став Віталій Шкура (перший тренер – І.Губарев). У наступному році висот подібного звання досягла тоді 15-річна Тетяна Зайцева (за словами Тетяни з 2009 або 2010 року її тренував І.Губарєв). Ще двоє вихованців – Віра Попруга (тренується у Д.Савінського з першого дня) і Данііл Агарков (перший тренер – В.Шкура) – норматив майстра спорту України виконали в 13 років. Вони ж – у 2017 і 2018 роках відповідно – поперемінно ставали наймолодшими діючими майстрами спорту України.

У минулому році Дмитру Савінському був присвоєний і найвищий суддівський ранг. Тепер він національний арбітр України. На черзі нова вершина – звання «Заслужений тренер України».

У недавньому інтерв'ю тренер ДЮСШ №2 Кам'янського міськради Дмитро Савінський підкреслив: «ми тренуємося, може, більше, ніж інші і, мабуть, в цьому причина успіху. Можна виділити основні складові успіху... Перша – любов до шашок. Я, як тренер з 12-річним досвідом роботи, можу сказати, що це найголовніший секрет. У будь-якому виді спорту тренер повинен закохати учня в спорт. Всі мої учні люблять шашки. Другий компонент успіху – це відвідування тренувань і виконання домашніх завдань. Третій компонент успіху, який йде поруч з другим, – це, звичайно ж, компетентність тренера і його любов до шашок. У нас все це є. Я гарантую, що будь-яка дитина, яка прийде до мене в секцію, через два роки буде, мінімум, призером чемпіонату області. Через 4 роки занять – вона буде, мінімум, призером чемпіонату України. А через 8 років занять вона при належній старанності стане майстром спорту».

Рішення про присвоєння звання «Заслужений тренер України» найближчим часом буде приймати Міністерство молоді та спорту України.