15 листопада 2018 року в дошкільному закладі №28 «Горобинонька» відбулася презентація навчально-методичного посібника «Цікаві шашки» із навчання дітей старшого дошкільного віку гри в шашки та майстер-клас з керівниками гуртків міста за участю Н. В. Чижевської – 4-разової чемпіонки світу, майстра спорту України міжнародного класу з шашок.

Навчально-методичний посібник відповідає програмі та методичним рекомендаціям з навчання дітей старшого дошкільного віку гри в шашки «Цікаві шашки», схваленої для використання в ЗДО (лист ІІТЗО від 05.05.2015 р. №14.1/12-Г-261) та «Шашковому кодексу України» (2000 р.)

Авторський колектив:

  • В.В.Семизорова – методист науково-методичного центру управління освіти і науки Білоцерківської міської ради Київської області;
  • Н.В.Чижевська – чемпіонка світу, майстер спорту України міжнародного класу з шашок, суддя національної категорії;
  • О.В.Романюк – вихователь-методист ЗДО № 28 «Горобинонька»;
  • Г.П.Дульська – вихователь ЗДО № 28 «Горобинонька»

Посібник передбачає вивчення тем, починаючи від найпростішого до складнішого, включаючи теоретичні відомості для педагога і практичні завдання для дітей.

Мета посібника: допомогти педагогові сформувати у дітей стійкий інтерес до гри в шашки, вчити дітей вирішувати складні завдання під час шашкової гри.

До посібника входять заняття (29 тем), додатки (сценарії турнірів, оформлення матеріалів турніру, словник основних понять шашкової гри) тощо.

Додатки містять сценарії турнірів, розроблені авторським колективом та таблиці ведення протоколів турніру, що відповідає «Шашковому кодексу України».

Джерело: ДНЗ №28