У фінальній частині першості шкіл району переможцем стала команда Київського природничо-наукового ліцею №145. Про цю подію Віктор Коваленко розповів на своїй сторінці у FaceBook.

«Цю школу абсолютно справедливо можна назвати легендарною. Ще коли я вчився в школі, то вже чув про якусь круту школу біля стадіону, куди потрібно поступати в восьмий клас, причому з якимось божевільним конкурсом 10 осіб на місце. Потім я спілкувався і працював з випускниками цієї школи різних років. Всі вони – яскраві, неординарні особистості, успішні в житті, бізнесі та науці. І ось знову ця школа показує високий результат в інтелектуальному виді спорту.

Взагалі, мій досвід контактів з школами останнього року говорить про те, що школи орієнтовані на науку, а також пов'язані з Київським Державним Університетом, вельми непогано грають в шашки. Швидше за все, і в шахах така ж картина. У минулому році Першість Печерського району виграв Український Гуманітарний Ліцей. Також я проводив турнір в фізико-математичному ліцеї при КДУ і був здивований високою якістю гри його учнів.

Всім це, звичайно можна легко пояснити тим, що шашки і математика вимагають напруги одних і тих же звивин. Або, як зараз модна говорити, «нейронна мережа мозку, яка необхідна для розвитку математичного мислення, безпосередньо пов'язана з грою в інтелектуальні ігри типу шахів, шашок та го».

Так чи інакше, фізики з 145-го ліцею посіли перше місце, не будучи спортсменами розрядниками.

Не можна сказати, що перемога їм дісталася легко. Вона висіла на волосині до останнього моменту. В останній партії турніру, яку догравали і шаховим годинником, гравець ліцею 171 Ліплянський Єгор мав виграну позицію проти Верника Данила. Єгор повинен був зловити одну дамку суперника своїми трьома дамками. Тобто на дошці було найвідоміше закінчення «руських» шашок – трикутник Петрова. У разі перемоги Єгора на перше місце виходила команда 90-ої школи, яка весь турнір «дихала в потилицю» команді 145-го ліцею. Але перемогти не вдалося, і фізики відірвалися на 1 очко від переслідувачів, набравши у фіналі 32 очка з 40 можливих.

90-а школа в цьому році зуміла зібрати дуже сильну команду. Тут грали учні секції шашок КПДЮ. Два Максима на перших дошках. Хрещенюк Максим і Максимов Максим, є розрядниками і учасниками чемпіонатів України з «руських» шашок. На третій дошці Коваль Микола і дівчинка Красюк Даша, вчаться в третьому класі, але вже є небезпечними суперниками для більш дорослих гравців. На жаль, ця команда не встояла в особистій зустрічі з 145-им ліцеєм, вона програла цей матч з рахунком 2-6, тобто дала своїм основним конкурентам фору в 4 очки. І хоча інші матчі вони грали більш успішно, ліквідувати цей розрив повністю не вдалося. Команда набрала 31 очко і зайняла друге місце.

За третє місце боротьби не вийшло. На нього претендувала і в підсумку посіла команда Ліцею №171 «Лідер». Ця команда знаходиться на етапі формування. Шашки та шахи в Ліцеї бурхливо розвиваються і, мабуть, в наступному році ця команда буде боротися за перше місце. В минулому році ці хлопці посіли друге місце, але тоді не було 90-ої школи. Так що не успішним цей турнір для «Лідера» назвати не можна.

Хотілося б подякувати керівництву районного управління освіти Печерського району, яке ініціювало цей турнір. В турнір подали заявки 20 шкіл району, а всього їх 25 – це дуже високий відсоток. Також дякую керівництву КПДЮ, що надало приміщення для проведення турніру. І всім учасникам, представникам, суддям, які допомагали проводити турнір».

Джерело: сторінка FaceBook Віктора Коваленко