27 листопада різні українці, які грають або захоплюються шашками, відзначають або відзначили б свій день народження. У переліку іменинників є першорозрядник з Львівщини Андрій Москаль, який присутній в рейтинг-листі української федерації. Багатьом прихильникам шашок відомий гравець з Полтави кандидат у майстри спорту Андрій Лебедь. Путівку у шашкове життя йому дав дідусь – Андрій Лебедь, який цього вівторка відзначив би 91-шу річницю. Дуже приємним є і той факт, що президент Національної академії наук Борис Патон полюбляє грати у шашки. Сьогодні відомий на весь світ український вчений святкує свій 100-річний ювілей. Всіх трьох пов’язувала любов до стародавньої гри – шашки!

Богдан Москаль

Андрій Москаль є сином відомого тренера Львівщини Богдана Москаля, який славиться своєю любов’ю до шашок і всього, що з ними пов’язано. У місті Турка в шашки грають усі – і діти, і дорослі. Можна навіть сказати, що в Турці шашки прививаються з молоком матері. На пам’яті спливає одна ситуація, яка була пов’язана з шашками. В цьому місті у 2007 році сеанс одночасної гри місцевим шашкістам давала майбутня чемпіонка світу Ольга Балтажи (сьогодні вона живе у Івано-Франківську).

Сеанс одночасної гри від Ольги Балтажи

Під час сеансу стався цікавий епізод. На руках однієї з учасниць, яка намагалася встояти у протистоянні з відомою спортсменкою, було немовля. Малече намагалося заплакати, але молода мама не розгубилися і засунула до роту манюні… цицьку з молоком. Цей кадр нам вдалося розшукати в архівах тренера і функціонера Костянтина Балтажи.

Мама, дитина, молоко і... шашки

Ще Турка відома своїм цікавим, насиченим подіями, дитячим турніром «Диво-шашки у сніжних Карпатах». Чергові змагання серед дітей України, Молдови, Білорусі, Польщі і Прибалтики відбудуться з 10 по 14 січня 2019 року.

Цікавою є історія і про Андрія Івановича Лебедя. Народився він під Полтавою за два місяці до сумно відомого Кримського землетрусу, який стався у вересні 1927 року. На своїй рідній землі Андрій Іванович неодноразово брав участь у різноманітних любительських змаганнях. Коли ж у 1979 році у А.Лебедя з’явився онук, окрім ім’я він передав і свою любов до шашок. Нині Андрій Володимирович Лебедь-молодший є кандидатом у майстри спорту, чинним чемпіоном міста Полтава та Полтавської області. Тричі він брав участь у фінальній частині чемпіонату України серед чоловіків.

Андрій Володимирович Лебедь-молодший

Ще один Андрій – наймолодший представник сімейства Лебедів – також опановує улюблену для себе справу – гру у шашки. В обласних і всеукраїнських змаганнях серед молоді (категорія «юні надії») він вже неодноразово ставав переможцем.

Андрій Андрійович Лебедь-наймолодший

Не потрібно розповідати, хто такий є Борис Євгенович Патон. Спочатку він закінчив Київський політехнічний інститут. Далі працював інженером на заводі «Красноє Сормово» в російському місті Горький. 1942-го влаштувався на роботу в Інститут електрозварювання ім. Євгена Патона і через 11 років став його директором. У 1958 році очолив Національну академії наук України. Борис Патон – автор 1000 наукових публікацій і 400 винаходів.

Ви спитаєте, а до чого тут шашки. За словами Бориса Євгеновича секрет його довголіття пов’язаний завдяки захопленням спортом і здоровим харчуванням. До 75 років він займався водними лижами, а потім плавав і грав у теніс. Нещодавно в нього з'явилося нове хобі – шашки.

Борис Патон