Два турніри серед чоловіків і жінок пройшли з 30 листопада по 2 грудня. Кращі в Україні спортсмени-міжнародники визначали чемпіонів і призерів у швидкій і блискавичної іграх.

ВСЕ ПРО ТУРНІР

Відразу слід зазначити, що склади обох турнірів поповнилися низкою сильних гравців. На чоловічий турнір прибув один з провідних спортсменів країни гросмейстер Артем Іванов з Дніпра, перевагу якому ще до початку змагань віддавав майже кожен. Але слід зазначити, що в швидкій грі лідеру в багатьох партіях не вдавалося «дотискати» суперника. Цим майстерно скористалися запорізький гросмейстер Ігор Кірзнер і майстер спорту з Дніпра Владислав Антонович, які нічим не поступалися конкуренту. Перед останнім туром в усіх трьох спортсменів очок було однаково і, в разі нічийного результату в їх партіях в останньому 9-му турі, чемпіоном країни ставав би І.Кірзнер (нагадаємо, що за два дні до турніру зі швидких шашок запорізький гравець після 13-річної перерви став чемпіоном України в «класики»). Все вирішилося в протистоянні Артема Іванова з київським майстром спорту Сергієм Компанцем. Перемога дніпрянина допомогла йому в черговий раз стати чемпіоном України і в 34-й раз увійти в число призерів українських чемпіонатів. Тільки додаткові показники визначили срібного та бронзового призерів. Ними відповідно стали Ігор Кірзнер і Владислав Антонович.

Не менш цікавою боротьбою відзначився і жіночий турнір. Стабільніше інших виступила гросмейстер Вікторія Мотрічко з Одеси. З двоочковим відривом від переслідувачів вона впевнено фінішувала на першому місці, додавши в свою скарбничку нагород ще один чемпіонський титул (В.Мотрічко була першою і в «класиці»). Божевільною вийшла боротьба за два призових місця, що залишилися. На них претендували гросмейстери Ольга Балтажи (Івано-Франківськ), Юлія Макаренкова (Харків), Людмила Литвиненко (Запоріжжя) і майстер спорту Ольга Рейніш (Київ). Всі чотири спортсменки за підсумками дев'яти зіграних партій до фінішу прийшли з однаковим очковим багажем. Все вирішили додаткові параметри, які виявилися безжальними по відношенню до Ю.Макаренкової і Л.Литвиненко. А ось двом Ольгам довелося грати додатковий бліц-турнір з трьох партій, за підсумками якого сильніше була Балтажи – в неї «срібло», а у Рейніш – «бронза».

Завершувався чемпіонат України блискавичною програмою. Цього разу серед чоловіків рівних не було Артему Іванову, який зумів обіграти всіх опонентів аж до 8-го місця. Вітаємо Артема з черговим чемпіонським титулом і 35-ю медаллю чемпіонатів країни! «Чисте» друге місце вдалося вибороти майстру спорту Юрію Бобкову із Запоріжжя.

В боротьбі за «бронзу» додаткові показники більш прихильними були до його земляка Ігоря Кірзнера, він – третій.

У жінок вперше за три турніри в призову трійку не ввійшла Вікторія Мотрічко. Її «золоте» місце несподівано посіла майстер спорту із Запоріжжя Ганна Дмитренко. Це перший її чемпіонський титул серед кращих майстрів України з чим ми її вітаємо!

Володарів срібної і бронзової медалей знову довелося визначати завдяки «фотофінішу». І Людмила Литвиненко, і Ольга Балтажи, і Вікторія Мотрічко, і Ольга Рейніш в підсумку набрали по 12 очок. На цей раз сильнішими опонентами з точки зору програми жеребкування були у Л.Литвиненко і О.Балтажи. В них відповідно друге і третє місця.

На черзі чемпіонат Європи з міжнародних шашок, який повинен відбутися в Росії. Чи виступить хтось із лідерів української збірної на відбірковому Євро в Москві ми дізнаємося у день старту, 16 грудня.