Основні змагання, в яких взяли участь 27 спортсменів, відбулися з 7 по 8 грудня 2018 року в столичному Палаці дітей та юнацтва за адресою: вул. Мазепи, 13. Через три дні там же був зіграний пам'ятний бліц-турнір серед майстрів. Про це повідомляє сайт «Шашки в Києві» і президент федерації шашок міста Києва Олександр Колін.

7 грудня 2018 року відбулося два дитячих турніри з програми вшанування пам'яті заслуженого тренера України Анатолія Івановича Гаптаренка, який у КПДЮ працював тренером з шашок 30 років.

В турнірі категорії А змагалися розрядники до 13 років, тобто 2006 року народження та молодші. Безумовним фаворитом цих перегонів був Никіта Гераськін – єдиний кандидат у майстри спорту. У 4-му турі Лев Поліщук зумів обіграти Никіту, завдяки чому вийшов в одноосібні лідери. Свій шанс Лев використав на 100 відсотків і зумів зайняти перше місце. Н.Гераськін фінішував на другому місці. На третій позиції – дівчинка Марія Лисач. Таким чином усі три призових місця зайняли вихованці Київського Палацу дітей та юнацтва, які починали займатися шашками із Анатолієм Івановичем. Загалом в турнірі взяли участь 14 спортсменів.

Не можна не відмітити гарну гру талановитого хлопчика з міста Чернігова Євгена Богуша. Він посів 4-те місце, поступившись «бронзовому» призеру лише за коефіцієнтом. В активі Євгена 9 очок з 14, який показав достойний рівень гри не дивлячись на те, що він на 4 роки молодший за лідерів турніру. Продемонстрований результат можна вважати досить успішним.

Цього ж дня відбувся і турнір «Юні надії», який зібрав 24 юних спортсмена віком до 10 років. В складі учасників не було гравців вище 3-го спортивного розряду, тому у кожного був шанс показати себе. Перемогу все ж здобули більш досвідчені гравці, що займаються шашками по 1-2 роки.

3. Шавро Марія

Усі призери навчаються у гімназії №261 Дарницького району міста Києва, де займаються шашками під керівництвом педагога Любові Василівни Кондратенко.

Окремо були підраховані місця до 8 років.

3. Скуліна Анастасія

Турнір «Юні надії» відбувся організовано та цікаво для дітей завдяки злагодженій роботі суддів. Особливу подяку хочеться сказати Марії Шманенко, яка «тримала» ігровий зал у гарному робочому стані. Приємним сюрпризом став для дітей солодкий стіл, який органічно був включений у графік турніру.

Наступного дня, 8 грудня, відбулися основні турніри у групі A і групі B. Місця розподілилися наступним чином.

3. Гриненко Олександр (1 розряд, м. Київ) – 10

Трохи згодом відбувся і бліц-турнір серед майстрів. Про ці змагання на своїй сторінці у FaceBook розповів президент федерації шашок міста Києва Олександр Колін.

«Так вже вийшло, що виконавши значну роботу по організації і координації заходів, я особисто не зміг бути присутнім на меморіальному турнірі А.І.Гаптаренко, який відбувся 8 грудня через три дні з дати його народження. На турнірі пам'яті свого тренера. Не добре.

Однак доля подарувала другий шанс. Завдяки Віктору Ларіну сьогодні, 11 грудня в Київському Палаці дітей та юнацтва відбулася зустріч Київських шашкістів, тих, хто знав Анатолія Івановича, хто колись грав з ним в одних турнірах, навчався в нього. Також відбувся невеликий бліц-турнір в класичні шашки-64. І треба сказати підібрався дуже цікавий склад учасників. Це і чемпіон Європи 1977 (!) року з міжнародних шашок міжнародний гросмейстер Ростислав Лєщинський, і дворазовий чемпіон України Геннадій Вишневський, і фаворит юнацьких чемпіонатів СРСР (!) майстер спорту Олександр Бродський, і новоспечений віце-чемпіон України з шашок-100 Сергій Компанець, а також талановита Київська молодь – неодноразовий чемпіон і віце-чемпіон України зі швидких шашок та блискавичної гри (серед молоді – прим.) Фелікс Шепель, чинна чемпіонка Європи серед дівчат (серед молоді – прим.) Вікторія Прокопюк, а також інші майстри, і звичайно ж, сам організатор заходу майстер спорту Віктор Ларін.

Переможцем турніру став Фелікс Шепель, друге і третє місце поділили Ваш покірний слуга і наступник видатного тренера Віктор Коваленко, який не так давно, але вже дуже успішно працює в Київському Палаці дітей та юнацтва. Але це чисто технічні результати, і в цей вечір не це було головним. Головне, що шашкісти пам'ятають Анатолія Івановича, що справа, якій він присвятив 30 років свого життя, продовжує жити, головне, що є кому прийняти естафету і, що є молоді талановиті спортсмени, заради яких варто працювати і рухатися далі».