Основні змагання, в яких взяли участь 27 спортсменів, відбулися з 7 по 8 грудня 2018 року в столичному Палаці дітей та юнацтва за адресою: вул. Мазепи, 13. Через три дні там же був зіграний пам'ятний бліц-турнір серед майстрів. Про це повідомляє сайт «Шашки в Києві» і президент федерації шашок міста Києва Олександр Колін.

7 грудня 2018 року відбулося два дитячих турніри з програми вшанування пам'яті заслуженого тренера України Анатолія Івановича Гаптаренка, який у КПДЮ працював тренером з шашок 30 років.

В турнірі категорії А змагалися розрядники до 13 років, тобто 2006 року народження та молодші. Безумовним фаворитом цих перегонів був Никіта Гераськін – єдиний кандидат у майстри спорту. У 4-му турі Лев Поліщук зумів обіграти Никіту, завдяки чому вийшов в одноосібні лідери. Свій шанс Лев використав на 100 відсотків і зумів зайняти перше місце. Н.Гераськін фінішував на другому місці. На третій позиції – дівчинка Марія Лисач. Таким чином усі три призових місця зайняли вихованці Київського Палацу дітей та юнацтва, які починали займатися шашками із Анатолієм Івановичем. Загалом в турнірі взяли участь 14 спортсменів.

Не можна не відмітити гарну гру талановитого хлопчика з міста Чернігова Євгена Богуша. Він посів 4-те місце, поступившись «бронзовому» призеру лише за коефіцієнтом. В активі Євгена 9 очок з 14, який показав достойний рівень гри не дивлячись на те, що він на 4 роки молодший за лідерів турніру. Продемонстрований результат можна вважати досить успішним.

Цього ж дня відбувся і турнір «Юні надії», який зібрав 24 юних спортсмена віком до 10 років. В складі учасників не було гравців вище 3-го спортивного розряду, тому у кожного був шанс показати себе. Перемогу все ж здобули більш досвідчені гравці, що займаються шашками по 1-2 роки.

Підсумки змагань

Хлопці до 10 років

 1. Карпека Артем
 2. Бурлаченко Дмитро
 3. Замишляєв Ілля

Дівчата до 10 років

 1. Ревака Вікторія
 2. Дунаєвська Вікторія
 3. Шавро Марія

Усі призери навчаються у гімназії №261 Дарницького району міста Києва, де займаються шашками під керівництвом педагога Любові Василівни Кондратенко.

Окремо були підраховані місця до 8 років.

Хлопці до 8 років

 1. Дяченко Андрій
 2. Захарченко Артур
 3. Закарлюка Євген

Дівчата до 8 років

 1. Полетуча Ілона
 2. Єжова Валерія
 3. Скуліна Анастасія

Турнір «Юні надії» відбувся організовано та цікаво для дітей завдяки злагодженій роботі суддів. Особливу подяку хочеться сказати Марії Шманенко, яка «тримала» ігровий зал у гарному робочому стані. Приємним сюрпризом став для дітей солодкий стіл, який органічно був включений у графік турніру.

Наступного дня, 8 грудня, відбулися основні турніри у групі A і групі B. Місця розподілилися наступним чином.

Підсумки змагань

Група A

 1. Шепель Фелікс (мс, м. Мелітополь) – 15 очок з 18
 2. Компанець Сергій (мс, м. Київ) – 12
 3. Лєщинський Ростислав (гр., м. Київ) – 11

Група B

 1. Гераськін Никіта (км, м. Київ) – 13 очок з 14
 2. Луценко Антон (1 розряд, м. Вінниця) – 12
 3. Гриненко Олександр (1 розряд, м. Київ) – 10

Трохи згодом відбувся і бліц-турнір серед майстрів. Про ці змагання на своїй сторінці у FaceBook розповів президент федерації шашок міста Києва Олександр Колін.

«Так вже вийшло, що виконавши значну роботу по організації і координації заходів, я особисто не зміг бути присутнім на меморіальному турнірі А.І.Гаптаренко, який відбувся 8 грудня через три дні з дати його народження. На турнірі пам'яті свого тренера. Не добре.

Однак доля подарувала другий шанс. Завдяки Віктору Ларіну сьогодні, 11 грудня в Київському Палаці дітей та юнацтва відбулася зустріч Київських шашкістів, тих, хто знав Анатолія Івановича, хто колись грав з ним в одних турнірах, навчався в нього. Також відбувся невеликий бліц-турнір в класичні шашки-64. І треба сказати підібрався дуже цікавий склад учасників. Це і чемпіон Європи 1977 (!) року з міжнародних шашок міжнародний гросмейстер Ростислав Лєщинський, і дворазовий чемпіон України Геннадій Вишневський, і фаворит юнацьких чемпіонатів СРСР (!) майстер спорту Олександр Бродський, і новоспечений віце-чемпіон України з шашок-100 Сергій Компанець, а також талановита Київська молодь – неодноразовий чемпіон і віце-чемпіон України зі швидких шашок та блискавичної гри (серед молоді – прим.) Фелікс Шепель, чинна чемпіонка Європи серед дівчат (серед молоді – прим.) Вікторія Прокопюк, а також інші майстри, і звичайно ж, сам організатор заходу майстер спорту Віктор Ларін.

Переможцем турніру став Фелікс Шепель, друге і третє місце поділили Ваш покірний слуга і наступник видатного тренера Віктор Коваленко, який не так давно, але вже дуже успішно працює в Київському Палаці дітей та юнацтва. Але це чисто технічні результати, і в цей вечір не це було головним. Головне, що шашкісти пам'ятають Анатолія Івановича, що справа, якій він присвятив 30 років свого життя, продовжує жити, головне, що є кому прийняти естафету і, що є молоді талановиті спортсмени, заради яких варто працювати і рухатися далі».

Світлини

Джерело: сайт "Шашки в Києві"