Змагання відбулися с 17 по 22 грудня 2018 року у м. Москва (Росія) за адресою: Park-Hotel Sheremetevsky, Vucheticha Street 32, Timiryazevskiy. Дорослі спортсмени визначали чемпіона Європи та чемпіонку Європи, а також переможців Кубку Європи з супербліцу серед відповідно чоловіків і жінок (окремо). Вид програми – класична гра. У супербліці українські шашкісти участі не брали.

Всього у чемпіонаті Європи взяли участь 102 шашкіста (55 чоловіків і 47 жінок), які представляли 14 країн: Бельгію, Білорусь, Естонію, Ізраїль, Італію, Латвію, Литву, Нідерланди, Німеччину, Польщу, Росію, Україну, Францію і Чехію.

Честь нашої країни захищали 3 спортсмени. Заслужені майстри спорту України Вікторія Мотрічко та Юлія Макаренкова грали серед жінок. Майстер спорту Олександр Жигалін – серед чоловіків. Українські шашкісти представляли три регіони України – відповідно Одеську і Харківську області, а також місто Київ. Нажаль, на Євро участі не взяли провідні спортсмени, міжнародні гросмейстери Артем Іванов (Дніпро), Юрій Анікєєв (Харків), Ольга Балтажи (Івано-Франківськ).

За підсумками змагань путівку на чемпіонат світу з шашок-100 забронювала Вікторія Мотрічко, яка посіла 6-те місце. Інші українські спортсмени виступили менш вдало. Юлія Макаренкова несподівано двічі поступилася, тому фінішувала лише на 21-й позиції. Олександр Жигалін у турнірній таблиці розташувався на 42-му місці.

Підсумкові турнірні таблиці та інша інформація по чемпіонату Європи

Ось що про чемпіонат Європи пише «Единый шашечный сайт».

«XX чемпіонат Європи серед чоловіків зібрав 55 спортсменів з 14 країн, в тому числі 17 міжнародних гросмейстерів. Поборотися за титул чемпіона прибули практично всі провідні шашкісти «Старого Світу» за винятком українців і учасників матчу за звання чемпіона світу. Значний склад віщував цікаву боротьбу, але результати перевершили всі очікування! Чемпіоном Європи став 18-річний чемпіон світу серед юніорів Міхаіл Сємєнюк (Білорусь ), і це при тому, що перед початком турніру він мав скромний рейтинг 2148 і був 37 (!) номером посіву! Результат Міхаіла вражає: зігравши з 6 міжнародними гросмейстерами і 3 міжнародними майстрами він здобув 4 перемоги при 5 нічиїх! Просто немає слів! Срібним призером став багаторазовий чемпіон світу Алєксандр Гєоргієв (Росія). Після сенсаційної поразки в 4 турі від Ніколая Гєрмогєнова Алєксандр зміг відновитися і здобув на фініші 3 перемоги поспіль! Воістину, чемпіонська серія! Однак для титулу цього виявилося недостатньо: Алєксандр наздогнав Міхаіла за очками, але відстав за коефіцієнтом. Практично все вирішила їх очна зустріч в третьому турі (вона завершилася нічиєю – прим.).

По 12 очок набрали Martijn van IJzendoorn (Нідерланди) і Євгеній Ватутін (Білорусь). В останньому турі їх очна зустріч не виявила переможця і долю бронзової медалі вирішив коефіцієнт, який виявився кращим у голландця. Таким чином, Martijn van IJzendoorn завоював бронзу Чемпіонату Європи, повторивши свій успіх 2016 року. Євгеній Ватутін зайняв 4 місце. По 11 очок набрали 8 учасників, кращим з яких, згідно з коефіцієнтом, став росіянин Ніколай Гєрмогєнов – 5 місце. Спортсмени, що зайняли 1-5 місця отримали право участі в Чемпіонаті світу 2019 року, який пройде восени в Ямусукро, столиці Кот-д'Івуару.

Ю.Чєрток, А.Гєоргієв, М.Сємєнюк, M.van IJzendoorn, А.Растєгаєв

У командному заліку в результаті напруженої боротьби перемогу вирвала Росія. Блискуче виступили спортсмени з Білорусі, але команда зайняла лише друге місце. «Бронзу» завоювала збірна Нідерландів.


У X чемпіонаті Європи серед жінок взяли участь 47 спортсменок з 8 країн, в тому числі 8 міжнародних гросмейстерів. У жіночому чемпіонаті сенсації також не змусили себе довго чекати: вже в першому турі поразки зазнала чинна чемпіонка світу Наталія Садовська. Наталя програла чемпіонці Росії Нургуяні Азаровій. Ймовірно, чемпіонка світу ще не встигла відновитися після матчу за титул, що і стало головною причиною поразки. Після 5-го туру лідерство захопили російські спортсменки: Наталья Шестакова, Єлєна Мільшина, Матрьона Ноговіцина і представниця Білорусі Дар’я Федорович. Таким квартетом вони протрималися в лідерах аж до останнього туру, в якому білоруська спортсменка зазнала поразки від багаторазової чемпіонки світу росіянки Тамари Тансиккужиної. Таким чином, 4 росіянки набрали по 12 очок і розділили 1-4 місця. Все вирішив коефіцієнт, завдяки якому титул чемпіонки Європи завоювала Матрьона Ноговіцина, «срібло» – Наталья Шестакова, «бронзу» – Єлєна Мільшина. Лише зовсім небагато не вистачило Тамарі Тансиккужиній – 4 місце. З огляду на ліміт від країн в 2 спортсменки, право участі в чемпіонаті світу 2019 року (літо, Якутськ, Росія) отримали лише Матрьона Ноговіцина і Наталья Шестакова. Ще 4 путівки на чемпіонат світу дісталися Дар’ї Федорович (Білорусь), Вікторії Мотрічко (Україна), Heike Verheul (Нідерланди) і Поліні Петрусьовій (Білорусь).

У командному заліку беззаперечну перемогу здобула Росія, «срібло» – у команди Білорусі, «бронза» дісталася збірній Нідерландів».

Ю.Чєрток, Є.Мільшина, М.Ноговіцина, Н.Шестакова, А.Растєгаєв

Світлини взяті з офіційного сайту турніру.