4, 8 і 11 січня в лівобережній середній загальноосвітній школі №40 пройшли три молодіжних чемпіонату міста з шашок-100 – до 13, до 16 і до 19 років, – в яких взяли участь 88 спортсменів. Призери всіх трьох турнірів отримали в подарунок квитки на ковзанку.

За традицією, яка склалася, для отримання ігрової практики в чемпіонатах міста з шашок застосовується схема, згідно з якою добра половина учасників переходить з більш молодшої вікової групи в старшу. Нерідко траплялися випадки, коли спортсмени до 10 років «пробиралися» крізь сито 4-х чемпіонатів і грали з найбільш досвідченими і досвідченими гравцями у віці до 26 років. Всього в цьому році за такою формулою вже зіграні чотири турніри.

Серед хлопчиків і дівчаток 2006 року народження і молодше (до 13 років) високі шанси на успіх мали призери чемпіонатів світу Андрій Блоха (тр. І.Губарєв) і Добриня Савінський (тр. Д.Савінський). Краще виступив Андрій, який став абсолютним переможцем в загальному заліку і найсильнішим серед хлопців.

Андрій Блоха

Несподівано вдало поборолися молоді шашкісти – Іван Суров (тр. А.Губарєва) і Андрій Махонін (тр. О.Коротка), які свої чемпіонські звання в молодіжних чемпіонатах України здобували в більш молодших вікових групах. У звітному турнірі Іван зіграв рівно, допустивши лише одну похибку в грі з Андрієм, але зайняв друге місце серед хлопців. Махонін своєю перевагою не скористався, оступившись в першому турі. Мало того, невдалий старт позбавив його гарного коефіцієнта, який використовується для визначення місця при рівності очок. І хоча Андрій набрав стільки ж очок, скільки і Максим Козін (тр. А.Губарева), юнацьку «бронзу» все-таки завоював Максим.

Зліва направо: Іван Суров, Андрій Блоха, Максим Козін

Відразу за вище вказаною п'ятіркою спортсменів до фінішу прийшла Єва Бабій (тр. А.Губарєва). Її 12 пунктів цілком вистачило, щоб стати переможницею серед дівчаток.

Єва Бабій

На два очка менше набрала дуже юна Міла Гомілко (тр. Д.Савінський). Але як показала гра, перемагає не той, хто досвідченіший, а той, хто більше хоче успішно виступити. 10 набраних очок приніс Мілі срібну нагороду серед дівчат. Останнім часом впевнено прогресує Аріна Федорченко (тр. Д.Савінський) – вона регулярно пробивається на п'єдестал пошани. Не став винятком і цей чемпіонат. У Аріни – «бронза».

Зліва направо: Міла Гомілко, Єва Бабій, Аріна Федорченко

Підсумкове становище

Хлопчики до 13 років

 1. Блоха Андрій (1 розряд, тренер – І.Губарєв) – 16 очок з 18
 2. Суров Іван (1 розряд, тренер – А.Губарєва) – 14
 3. Козін Максим (1 розряд, тренер – А.Губарєва) – 13

Дівчата до 13 років

 1. Бабій Єва (1 розряд, тренер – А.Губарєва) – 12 очок з 18
 2. Гомілко Міла (2 розряд, тренер – Д.Савінський) – 10
 3. Федорченко Аріна (1 розряд, тренер – Д.Савінський) – 9

8 січня відбувся чемпіонат міста з шашок-100, в якому грали спортсмени до 16 років (2003 р.н. і молодші). Нагадаємо, що 22 учасники пробилися в звітний турнір «кадетів» завдяки гарному виступу п'ять днів тому в змаганнях до 13 років. Деяким з них також вдалося пройти в турнір до 19 років.

Протягом усієї дистанції «першу скрипку», як і належить молодіжним чемпіонам світу, грали два майстри спорту – Даніїл Агарков і Віра Попруга. Двоє вихованців Дмитра Савінського були єдиними, хто не програв жодної зустрічі. Абсолютний залік в чемпіонаті виграв Даніїл. Він також став кращим серед юнаків. З відставанням в одне очко і перемогою серед дівчат завершила турнір Віра.

Зліва направо: Іван Суров, Даніїл Агарков, Андрій Блоха

У боротьбі за срібну і бронзову медалі основною могла стати здобута перемога Івана Сурова над Андрієм Блохою. Але більш іменитий спортсмен все ж зумів на фініші випередити конкурента. У підсумку, А.Блоха завоював «срібло», а І.Суров – «бронзу». І якщо до успіхів першого спортсмена ми давно вже звикли, то зліт на третю сходинку турнірної таблиці другого став приємною несподіванкою.

Медальної боротьби за 2-3-є місця у дівчат не вийшло. Тут впевнено виступила чемпіонка України серед молоді Софія Купатенко (тр. Д.Савінський), яка і завоювала срібну нагороду. А ось на останнє призове місце претендували відразу три спортсменки – Марина Гомілко (тр. Д.Савінський), Єва Бабій і Анастасія Губарєва (тр. І.Губарєв). Все вирішили додаткові критерії, які кращими були у Марини – в неї «бронза».

Зліва направо: Софія Купатенко, Віра Попруга, Марина Гомілко

Підсумкове становище

Юнаки до 16 років

 1. Агарков Даніїл (мс, тренер – Д.Савінський) – 16 очок з 18
 2. Блоха Андрій (1 розряд, тренер – І.Губарєв) – 13
 3. Суров Іван (1 розряд, тренер - А.Губарєва) – 12

Дівчата до 16 років

 1. Попруга Віра (мс, тренер – Д.Савінський) – 15 очок з 18
 2. Купатенко Софія (1 розряд, тренер – Д.Савінський) – 12
 3. Гомілко Марина (1 розряд, тренер – Д.Савінський) – 9

Учасники, які набрали 8 і більше очок, отримали допуск на наступний чемпіонат міста з шашок-100, в якому 11 січня в СЗШ №40 змагалися «юніори» (2000 р.н. і молодші). В турнірі взяли участь 28 спортсменів – 20 юнаків та 8 дівчат у віці до 19 років.

Основну боротьбу за абсолютну перемогу вели три майстри спорту – О.Шнейдер (тр. І.Губарєв), В.Попруга і Д.Агарков (обидва спортсмени тренуються у Д.Савінського), а також першорозрядник А.Зєбзєєв (тр. І.Губарєв). Відразу слід зазначити, що ніхто з учасників не зміг пройти турнірну дистанцію в 9-ть турів без поразок. З однаковою кількістю набраних очок – по 14 – до фінішу прийшли три спортсмена, і лише коефіцієнт визначав, хто з них на якому місці розташується в турнірній таблиці. Абсолютним переможцем став Олександр Шнейдер. Він же став кращим і серед юнаків. Віра Попруга очолила залік серед дівчат. А Артем Зєбзєєв – з юнацьким «сріблом». Для Артема – це відмінний результат. Далі в турнірній таблиці розмістився Даніїл Агарков. В нього бронзова медаль серед хлопців.

Зліва направо: Артем Зєбзєєв, Олександ Шнейдер, Даніїл Агарков

Якщо говорити про дівчат, то на нагороди претендували відразу три шашкістки – М.Гомілко (тр. Д.Савінський), А.Зозуля (тр. І.Губарєв) і Є.Бабій (тр. А.Губарєва). Всі дівчата набрали по 10 очок. Довелося рахувати додаткові показники, які кращими були у Марини Гомілко – вона друга. Анна Зозуля – на третьому місці.

Зліва направо: Марина Гомілко, Віра Попруга, Анна Зозуля

Сьогодні, 12 січня, цикл молодіжних турнірів буде завершено. У шашково-шаховому клубі соціально-культурного центру «Єдність» пройде заключний чемпіонат міста з шашок-100. За перемогу змагатимуться спортсмени вікової категорії «молодь» (1993 р.н. і молодші).

Підсумкове становище

Юнаки до 19 років

 1. Шнейдер Олександр (мс, тренер – І.Губарєв) – 14 очок з 18
 2. Зєбзєєв Артем (1 розряд, тренер – І.Губарєв) – 14
 3. Агарков Даніїл (мс, тренер – Д.Савінський) – 13

Дівчата до 19 років

 1. Попруга Віра (мс, тренер – Д.Савінський) – 14 очок з 18
 2. Гомілко Марина (1 розряд, тренер – Д.Савінський) – 10
 3. Зозуля Анна (1 розряд, тренер – І.Губарєв) – 10

Відео (телеканал МІС)

Світлини