30 березня 2019 року у Нікопольському шахово-шашковому клубі відбувся перший турнір, присвячений пам'яті великого і невтомного любителя шашковій гри кандидата у майстри спорту Віктора Михайловича Журавльова.

TABLE

Турнірна таблиця: DraughtsUA | FMJD

PHOTO

Всі світлини зі змагань: DraughtsUA | Google

Віктор Михайлович Журавльов (1933-2016) народився і виріс у місті Прилуки Чернігівської області. Працював на заводі «Будмаш». Пройшов трудовий шлях від робітника до заступника директора, очолював профспілкову організацію цього підприємства. Був людиною широкого кругозору, займався багатьма видами спорту. У Нікополь він переїхав у 2011 році і відразу ж став активним учасником місцевого шашкового руху. Беручи участь у міських турнірах, незважаючи на такий поважний вік, він завжди був претендентом на потрапляння у призери. А на передодні свого 80-річчя навіть став переможцем міського турніру на честь Дня Перемоги. Не тільки прикладом особистого спортивного довголіття він заслужив повагу у нікопольських шашкістів. Він намагався внести свій вклад у розвиток шашок. Завдяки його співпраці з трубним заводом «Титан України», його шашкова команда ставала переможцем галузевих міських спартакіад.

Ініціаторами проведення меморіалу виступили рідні Віктора Михайловича, які разом з головним суддею змагання Сергієм Володимировичем Цираковським доклали максимум організаційних і фінансових зусиль, щоб турнір не виглядав рядовим, а відбувся на високому рівні. Це їм цілком вдалося.

На урочистому відкритті змагання були присутні чимало почесних гостей. З вітальним словом до учасників звернулися президент обласної федерації шашок, директор комунального підприємства «Спорт для всіх», керівник управління гуманітарної політики міської ради, і звичайно ж, рідні Віктора Журавльова. Для учасників був організований невеликий буфет, більшій солідності турніру надавала чимала кількість номінацій, що були включені у призовий фонд. Грошовими призами нагороджувалися перші п'ять учасників основного турніру, кращий учасник від міста Нікополь, дві жінки і два найкращих юніора.

У змаганні, яке проводилося за швейцарською системою в 7 турів, взяло участь 17 спортсменів з Дніпра, Кам'янського, Кривого Рогу, Марганця та Нікополя. Контроль часу відповідав швидкій грі і становив 7 хвилин з додаванням 5 секунд за зроблений хід на всю партію. Учасники грали по одній партії в класичні шашки-64.

Боротьба за перемогу була цікавою і гострою. Фаворитами турніру вважалися майстри спорту Анатолій Панченко з Дніпра та Віра Попруга з Кам’янського.

Але обидва майстри несподівано оступилися, пропустивши вперед кандидата в майстри Сергія Щербець з Кривого Рогу. Він з 11 очками посів перше місце. Другою фінішувала Віра Попруга. Третій – Олексій Прокуда з Дніпра.

Як зазначив на відкритті президент обласної федерації шашок Євген Йосипович Уріх, цей турнір є першим з чотирьох, які планується проводити в цьому році в Нікополі зі статусом відкритого або обласного. Важливим є те, що один з них буде юнацьким. Таке зростання змагальної практики, безумовно, підтримується обласною федерацією.

Джерело: сайт Дніпропетровської обласної федерації