Анталья23 квітня в турецькій Анталії стартував чемпіонат Європи серед молоді. У програмі змагань буде зіграно п'ять турнірів. Два з них – блискавична гра в бразильській версії і шашках-64 принесли Україні 11 медалей: 3 золотих, 4 срібних і 4 бронзових.

Нашу країну на міжнародній арені представили п'ять майстрів спорту: Ольга Губарєва, Олександр Шнейдер, Віра Попруга (всі – Кам'янське), Вікторія Прокопюк (Київ) і Анастасія Глушко (Харків), кандидати в майстри спорту Дарина Лобанова (Харків) і Никіта Гераськін (Київ), першорозрядники Тимур Золотар (Харків), Росана Гринишин-Крук (Івано-Франківськ), а також наймолодший учасник чемпіонату Європи, 6-річний киянин Андрій Руснак. Якщо говорити про всю делегацію, то на турнір також приїхали старший «коуч» збірної Ольга Бєляєва і тренер Ірина Чебукіна. У вікових категоріях G17, G20, G27 на лінії судить національний арбітр України з шашок Віталій Попруга.

Відкрили змагання два чемпіонати з бліцу – по бразильській версії і з шашок-64. Наші майстри демонстрували гарну гру, обігруючи багатьох сильних спортсменів. Нажаль, були і помилки, адже блискавична гра завжди славилася своєю непередбачуваністю.

В цьому виді програми часто можна виграти в нічийній позиції, або прикро програти за часом, не встигнувши рівномірно розподілити свої сили на дуже короткій дистанції (в турі учасник мав в своєму розпорядженні всього 3 хвилини на партію, ще за кожен зроблений хід йому додавалося 2 секунди). Також після ряду прикрих поразок також буває важко виходити і з «клінчу».

Ольга Губарєва - чемпіонка Європи серед молоді

Якщо розповідати про бразильські шашки, то тут українській молодіжці вдалося завоювати 7 нагород. Єдину золоту медаль в скарбничку збірної поклала Ольга Губарєва (тренер – І.Губарєв), яка очолила вікову категорію до 27 років. Билася за своє «золото» і Віра Попруга (тренер – Д.Савінський), однак поразка в «золотому матчі» останнього туру категорії G20 залишила її зі срібною нагородою.

Попруга Віра - срібний призер чемпіонату Європи серед молоді

Дві «бронзи» Україні принесли Анастасія Глушко і Дарина Лобанова (обох тренує І.Чебукіна). Настя взяла медаль в категорії G20, а Дарина – в G17.

 

Анастасія Глушко і Дарина Лобанова - бронзові призери чемпіонату Європи серед молоді

Три медалі збірній принесли і наші юнаки: Олександр Шнейдер (B20, тренер – І.Губарєв), Никіта Гераськін (B14, тренери – В.Коваленко та Ю.Тімофеєв) і Андрій Руснак (B9). По «сріблу» у Олександра та Никіти. З «бронзою» – юний Андрійко.

 

Олександр Шнейдер і Никіта Гераськін - срібні призери чемпіонату Європи серед молоді

Андрій Руснак - бронзовий призер чемпіонату Європи серед молоді

Після обіду відбувся чемпіонат Європи з шашок-64. У порівнянні з попереднім турніром конкуренція суттєво зросла. Медалі нашій дружині тепер давалися з більшими труднощами. Проте, і на цей раз без нагород Україна не залишилася. Мало того їхня якість була солідніше. Українським спортсменам вдалося виграти дві вікові категорії – G27 і B11: відзначилися Ольга Губарєва і Тимур Золотар (тренер – І.Чебукіна) – в них по «золоту».

Ольга Губарєва - чемпіонка Європи серед молоді

Тимур Золотар - чемпіон Європи серед молоді

Розраховувала Україна і на успіх в категорії G20, але наші дівчата Вікторія Прокопюк та Анастасія Глушко завоювали срібну та бронзову нагороди відповідно. Вікторія пропустила суперницю лише за додатковими показниками – в шашках це часте явище.

Вікторія Прокопюк і Анастасія Глушко - срібний та бронзовий призери чемпіонату Європи серед молоді

Прикрі поразки в останніх турах зупинили за крок від медального заліку Олександра Шнейдера, Дарину Лобанову і Никіту Гераськіна.

24 квітня пройдуть ще два турніри, на цей раз по швидкій грі. В два заходи спортсмени зіграють у турнірі з шашок-64, а після полудня молодь Європи змагатиметься у бразильські шашки. Завершиться 8-денний марафон 30 квітня.