З 18 по 19 травня 2019 року в приміщенні ДЮСШ №9, за адресою: вул. Орловська, 30 відбувся кубок міста Дніпро з шашок серед школярів. До участі в змаганні долучився 21 учень з 13 закладів загальної середньої освіти міста Дніпро. Юнаки і дівчата грали за швейцарською системою 7 турів.

ukraine Таблиця

– Звісно це не перший міський турнір серед школярів, а от саме кубок було проведено вперше, – розповідає відповідальний секретар міської федерації шашок Анатолій Анатолійович Панченко. – Ідея проведення цього змагання виникла ще у минулому році. Але, нажаль, сталося не так як гадалося. Не дуже вдалий термін проведення змагання наприкінці навчального року не посприяв більш масовій кількості учасників. Головною метою було залучення до занять шашками школярів, які навчаються у закладах освіти, що не співпрацюють з шашковими тренерами. Дуже не в значній мірі, але це вдалося.

Після першого ігрового дня, в який було проведено три тури, лідерство захопили першорозрядники Руслан Кравченко та Петро Толкачов, які перемогли своїх суперників і мали стовідсотковий результат набраних очок. В особистій зустрічі між собою переміг Толкачов, що здавалося зробить його переможцем всього турніру. Але несподівані три поразки в наступних іграх відкинули його далеко від призової трійки. Кульмінаційним моментом турніру став передостанній тур, в якому вагому заявку не першість зробив таки Кравченко. Він зумів виграти у лідера Святослава Байєра, забезпечивши собі перевагу в додатковому критерії особистої зустрічі при розподілі з ним першого місця. Отже володарем кубка міста Дніпро став учень 10-го класу середньої загальної школі №78 Руслан Кравченко, який в підсумку набрав 11 очок.

В якості матеріального стимулювання міською федерацією були приготовлені у великій кількості призи. Спортивний інвентар для активного відпочинку (футбольні м’ячі, летючі диски, ін.) отримали три призери загального турніру. Окремо були відмічені три кращі дівчини та ще п’ять призів були розіграні у лотерею серед інших учасників.

Міська федерація висловлює подяку структурним підрозділам Департаменту гуманітарної політики міської ради – Управлінню спорту за фінансове забезпечення роботи суддівської колегії і надання нагородної атрибутики, Управлінню освіти та науки за інформаційну підтримку при організації змагання.